Razem wobec przemocy w rodzinie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 25 wrz 2014, 2:19

Trwa ogólnopolskie szkolenie kadry kierowniczej ośrodków pomocy społecznej w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W Ośrodku Szkoleniowym Instytutu Rozwoju Służb Społecznych w Białobrzegach k. Warszawy realizowane są od września br. szkolenia na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla kadry kierowniczej ośrodków pomocy społecznej z terenu całej Polski.

Instytut Rozwoju Służb Społecznych we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” wciąż zaprasza do udziału w szkoleniu zleconym przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich z inicjatywy Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu pn. „Przemocy w rodzinie NIE. Wykształcona kadra zarządzająca instytucjami pomocy i integracji społecznej warunkiem wczesnego rozpoznawania i przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie adresowane jest do dyrektorów/kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS, GOPS, MOPS, MOPR) oraz Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, przedstawicieli Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, przedstawicieli służb wojewody sprawujących nadzór i kontrolę nad realizacją zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w każdym z 16 urzędów wojewódzkich.

http://ops.pl/2014/09/razem-wobec-przemocy-w-rodzinie/

Więcej na ten temat http://przemoc.irss.pl/

Obrazek
Andrzej


Napisano: 26 wrz 2014, 8:36

Trzeba zacząć od siebie aby móc zająć się czyjąś rodzina, innymi słowy odwrócenie kota ogonem, kiedy podstawowe sprawy takie jak ustawa o pomocy spolecznej czy ustawa o zawodzie pracownika socjalnego nie ostały jeszcze uchwalone to moim daniem marnowanie pieniędzy państwowych dla tych, ktorzy przyjeżdząjąc do swoich ośrodkow stosują prawo niekoniecznie zgodnie z prawem ( jak świadczą o tym sprawy o mobbing).
I, że powtórzę raz jeszcze : ODWRACANIE KOTA OGONEM i próba zakamuflowania zaniechań w tej kwestii nic nie da poza tym
że na stolkach dalej utrzymają się mobberzy tyle tylko, że niespojnie będą mówili to co chcemy uslyszeć, a zrobią i tak swoje, tyle, ze bardziej przepiegle ( w bialych rękawiczkach)
Ot tyle sa warte szkolenia w Bialobrzegach
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 26 wrz 2014, 20:20

Przedmiotem tego szkolenia dla kadry kierowniczej ośrodków pomocy społecznej oraz PCPR , ROPS i przedstawicieli służb wojewody sprawujących nadzór i kontrolę nad realizacją zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie są kwestie związane z rozmaitymi aspektami prawa dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, procedury Niebieskiej Karty, funkcjonowania Zespołów Interdyscyplinarnych, Grup Roboczych ws. przemocy w rodzinie. Jeden z warsztatów poświęcony jest Superwizji w kontekście procedowanego rozporządzenia MPiPS. Kwestie mobbingu w placówkach pomocy społecznej nie są przedmiotem tego szkolenia.
Andrzej

Napisano: 28 wrz 2014, 23:10

Instytut Rozwoju Służb Społecznych we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” zaprasza do udziału w szkoleniu zleconym przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich z inicjatywy Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu pn. „Przemocy w rodzinie NIE. Wykształcona kadra zarządzająca instytucjami pomocy i integracji społecznej warunkiem wczesnego rozpoznawania i przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jest to pierwsze od wielu lat szkolenie adresowane do:

kierowników ośrodków pomocy społecznej,
kierowników powiatowych centrów pomocy rodzinie,
kierowników miejskich ośrodków pomocy rodzinie,
dyrektorów regionalnych ośrodków polityki społecznej,
przedstawicieli służb wojewodów.

http://wpis.irss.pl/cykl-bezplatnych-sz ... pr-i-pcpr/
Andrzej

Napisano: 01 paź 2014, 10:47

Kadra zarządzająca to specjaliści od przemocy w rodzinie? Hahaha! A może tak w końcu przygotować profesjonalne szkolenie dla tych, którzy faktycznie są w temacie, a dla kierownictwa przygotować projekt kontrolny z realizacji ustawy.
adamski


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x