Rezygnacja z dps osoby bezdomnej niepełnosprawnej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 29 kwie 2019, 8:52

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Bezdomny został umieszczony w dps, wcześniej mieszkał w schronisku. Od kilku lat ma ustaloną niepełnosprawność - st.znaczny, wymaga pomocy osób drugich. W ostatnim tygodniu dzwonią z dps, że klient zrezygnował z pobytu u nich. Jakie mam względem niego obowiązki, klienta nie znam , jesteśmy jego gminą ostatniego zameldowania. W naszej gminie nie mieszka od 30 lat.
Lucynda1
Praktykant
Posty: 2
Od: 29 kwie 2019, 8:37
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 kwie 2019, 9:06

Art. 54
4. W przypadku gdy osoba bezwzględnie wymagająca pomocy lub jej przedstawiciel ustawowy nie wyrażają zgody na umieszczenie w domu pomocy społecznej lub po umieszczeniu wycofają swoją zgodę, ośrodek pomocy społecznej lub dom pomocy społecznej są obowiązane do zawiadomienia o tym właściwego sądu, a jeżeli osoba taka nie ma przedstawiciela ustawowego lub opiekuna – prokuratora.

W praktyce trzeba wystąpić do SR o umieszczenie w DPS bez zgody strony + tymczasowe zabezpieczenie powództwa: umieszczenie na czas trwania postępowania. Opisać sytuację, podać twarde argumenty, podkreślić, że dobro osoby jest poważnie zagrożone itd. Jeśli SR uzna to za stosowne, to umieści taką osobę bez jej zgody w DPS.
jakobos
Stażysta
Posty: 168
Od: 30 maja 2007, 17:28
Zajmuję się:
Lokalizacja: zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska

Napisano: 29 kwie 2019, 10:13

Dziękuję ale to nie takie oczywiste. Klient nie wymaga pielęgnacji, jego stan zdrowia poprawił się. We wcześniejszych latach pił na umór i pewnie zacznie znowu. Problem w tym, że nie mamy z nim fizycznie kontaktu. Jaki SR jest właściwy do wydania postanowienia - pobytu czy ostatniego zameldowania, a może gminy w której mieszkał ponad 30 lat i gdzie ma dorosłe dzieci?
Lucynda1
Praktykant
Posty: 2
Od: 29 kwie 2019, 8:37
Zajmuję się: pomoc społeczna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x