Rezygnacja z zatrudnienia w mops/gops- czy bierzecie to pod uwagę - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 21 ]

Napisano: 22 maja 2026, 10:35

Witam serdecznie- post może dość nietypowy, ale czy ktoś z was nosi się z zamiarem zmiany pracy? Jaki macie pomysł na siebie? Gdzie aplikujecie i jak tej pracy szukacie? Mam zamiar odejść z pracy, którą mam, ale chciałabym się przebranżowić. Nie chce już mieć niczego wspólnego z pomocą społeczną. Jestem totalnie wypalona, zmęczona i zniesmaczona tym co się u mnie w pracy dzieje. Nie będę wnikać w szczegóły z resztą życie znacie.
Tu zaczynają się schody bo totalnie nie mam na siebie pomysłu. Ostatnie 10 lat to był ops i świadczenia rodzinne, fundusz i te wszystkie dodatki, w koło tego kręciło się moje zawodowe życie. Przeglądam oferty i mam wrażenie, że do żadnej z prac się nie nadaję, że niczego nie umiem, a przecież miałam i mam masę odpowiedzialnej pracy, która wymaga wiedzy. Nie wiem czy ma sens wysyłać cv gdziekolwiek i finalnie tego nie robię.
Czy ktoś z was szuka aktualnie pracy i może się podzielić swoim doświadczeniem? Może macie znajomych, którym udało się zmienić pracodawcę?
Bardzo proszę o kilka słów.
Monika221
Stażysta
Posty: 198
Od: 10 sie 2022, 11:29
Zajmuję się: SR


Napisano: 22 maja 2026, 11:21

Mam tak samo, tyle że w świadczeniach trochę dłużej. Za stara jestem juz na kolejne studia. przegladam oferty ale póki co odwagi brak.... moje podejscie jest takie, że życie samo czasem pisze dla nas scenariusz i na razie czekam co przyniesie los.
Róża11
Praktykant
Posty: 9
Od: 15 lip 2025, 9:40
Zajmuję się: ŚR, FA

Napisano: 22 maja 2026, 11:49

Też myślę coraz częściej i mam podobnie jak Ty. Tu już człowiek sobie wypracował swoje schematy (7 lat) i na jedno żal tego, z drugiej jednak strony praca 8 godz. przed komputerem, kręgosłup cierpi, oczy cierpią, ponadto u mnie w pracy jeszcze straszna atmosfera między pracownikami, no i brak dodatku motywacyjnego, co jest chyba najbardziej przykre - być jedynym niekluczowym pracownikiem. Może los mnie czymś zaskoczy jeszcze, przeglądam oferty pracy na bieżąco, ale zaczynać wszystko od 0 jest pewnym ryzykiem. Też przerobiłam wszystkie dodatki, a ktoś kto ręki do tego nie przyłożył dostał większą premię, więc o czym tu mowa. Znajomości i układy rządzą, a nie to ile dajesz z siebie. Jest wiele przykrości w tej pracy, bo wiadomo jacy są nasi klienci, człowiek nieodporny - odchoruje. W mieście też są większe szanse znaleźć pracę, a na wsi wiadomo jak jest...
lily85
Praktykant
Posty: 5
Od: 19 gru 2024, 12:04
Zajmuję się: FA


Napisano: 22 maja 2026, 12:05

Róża11 pisze:
22 maja 2026, 11:21
Mam tak samo, tyle że w świadczeniach trochę dłużej. Za stara jestem juz na kolejne studia. przegladam oferty ale póki co odwagi brak.... moje podejscie jest takie, że życie samo czasem pisze dla nas scenariusz i na razie czekam co przyniesie los.
Czekałam ostatnie 1.5 roku i już dłużej nie dam rady. Doszłam do ściany, której już nie obejdę i nie przeskoczę. Nawet wizja życia na zasiłku i z jakichś oszczędności mnie przestała martwić bo po prostu mam dość. W sumie to nawet jakby mnie zwolnili to poproszę już teraz, zaraz od pierwszego.
Monika221
Stażysta
Posty: 198
Od: 10 sie 2022, 11:29
Zajmuję się: SR

Napisano: 22 maja 2026, 13:10

Masz jeszcze opcje L-4 ....wypalenie, depresja to powód do regeneracji sił na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek chorobowy zawsze będzie wyższy niż zasiłek dla bezrobotnych
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 22 maja 2026, 13:12

Monika221 pisze:
22 maja 2026, 12:05
Róża11 pisze:
22 maja 2026, 11:21
Mam tak samo, tyle że w świadczeniach trochę dłużej. Za stara jestem juz na kolejne studia. przegladam oferty ale póki co odwagi brak.... moje podejscie jest takie, że życie samo czasem pisze dla nas scenariusz i na razie czekam co przyniesie los.
Czekałam ostatnie 1.5 roku i już dłużej nie dam rady. Doszłam do ściany, której już nie obejdę i nie przeskoczę. Nawet wizja życia na zasiłku i z jakichś oszczędności mnie przestała martwić bo po prostu mam dość. W sumie to nawet jakby mnie zwolnili to poproszę już teraz, zaraz od pierwszego.
a może chcesz z kimś pogadac? może to wypalenie albo depresja
Róża11
Praktykant
Posty: 9
Od: 15 lip 2025, 9:40
Zajmuję się: ŚR, FA

Napisano: 22 maja 2026, 13:14

~o~ pisze:
22 maja 2026, 13:10
Masz jeszcze opcje L-4 ....wypalenie, depresja to powód do regeneracji sił na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek chorobowy zawsze będzie wyższy niż zasiłek dla bezrobotnych
jeśli sama zrezygnuje to zasiłku nie dostanie
Róża11
Praktykant
Posty: 9
Od: 15 lip 2025, 9:40
Zajmuję się: ŚR, FA

Napisano: 22 maja 2026, 13:25

Wytrzymaj jeszcze trochę---weź zwolnienie od września i wróć na koniec stycznia albo w lutym... nie będziesz przyjmować wniosków w październiku nie zrobisz sprawozdania kwartalnego. Odpocznij a szef niech się martwi o zastępstwo- może wtedy przejrzy na oczy i doceni...
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 22 maja 2026, 14:06

~o~ pisze:
22 maja 2026, 13:10
Masz jeszcze opcje L-4 ....wypalenie, depresja to powód do regeneracji sił na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek chorobowy zawsze będzie wyższy niż zasiłek dla bezrobotnych
to prawda aczkolwiek chciałabym zwyczajnie już z tym miejscem nie mieć nic wspólnego
Monika221
Stażysta
Posty: 198
Od: 10 sie 2022, 11:29
Zajmuję się: SR

Napisano: 22 maja 2026, 14:18

Róża11 pisze:
22 maja 2026, 13:12
Monika221 pisze:
22 maja 2026, 12:05
Róża11 pisze:
22 maja 2026, 11:21
Mam tak samo, tyle że w świadczeniach trochę dłużej. Za stara jestem juz na kolejne studia. przegladam oferty ale póki co odwagi brak.... moje podejscie jest takie, że życie samo czasem pisze dla nas scenariusz i na razie czekam co przyniesie los.
Czekałam ostatnie 1.5 roku i już dłużej nie dam rady. Doszłam do ściany, której już nie obejdę i nie przeskoczę. Nawet wizja życia na zasiłku i z jakichś oszczędności mnie przestała martwić bo po prostu mam dość. W sumie to nawet jakby mnie zwolnili to poproszę już teraz, zaraz od pierwszego.
a może chcesz z kimś pogadac? może to wypalenie albo depresja
Dziękuję za troskę, nie mam depresji, lubiłam te robotę, przez lata sprawiała mi dużo satysfakcji jednak nazbierało się po drodze tyle negatywnych spraw, ze po prostu mam dość jeśli chodzi o całokształt mojego zawodowego życia w tym miejscu. L4 wyżej wspomniane może jedynie dać mi czas na znalezienie w spokoju czegoś innego bo ja z niego już tu nie wrócę na pewno.
Monika221
Stażysta
Posty: 198
Od: 10 sie 2022, 11:29
Zajmuję się: SR



  
Strona 1 z 3    [ Posty: 21 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x