rodziny zaprzyjaźnione - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 31 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 05 gru 2013, 10:17

Mam pytanie : czy w waszych placówkach korzystacie z pomocy Rodzin zaprzyjaźnionych. Jeśli tak to na jakich zasadach mogą być urlopowane dzieci. Pozdrawiam.
~Teresa


Napisano: 05 gru 2013, 18:49

U nas są cztery rodziny zaprzyjaźnione. Spotykają się z dziećmi już dłuższy czas. Rodziny zgłosiły się do nas same. Poprosiliśmy o przyniesienie opinii PCPR-u o warunkach mieszkaniowych, rodzinnych, itp. Państwo zgłosili się do PCPR i otrzymali takie zaświadczenie, wcześniej był u nich wywiad środowiskowy. Potem na wizycie w domu rodziny zaprzyjaźnionej był pracownik socjalny z domu dziecka. Rodziny najpierw spotykały się z dziećmi na terenie placówki, potem jednodniowe wizyty w domach, a po kilku tygodniach pierwsze urlopowanie na weekend. Rodziny spotykają się z dziećmi raz, dwa razy w miesiącu. Dzieciaki mają słaby kontakt z rodzinami biologicznymi więc jest w miarę prosto. Teraz może być trudniej z opinią PCPR, ale może jak placówka ma dobry kontakt z ośrodkiem pomocy społecznej jakoś uda się to załatwić . Nie praktykujemy jednorazowych spotkań lub wizyt w domach np. z okazji świąt.
~kabi

Napisano: 05 gru 2013, 20:21

u nas podobnie jak u kabi i PCPR w dalszym ciągu bez problemu wystawia opinię
~gocha

Napisano: 05 gru 2013, 21:01

A u nas ostatnio pojawiło się kilku chętnych, co \'\'Chcą biedne dziecko wziąć na święta\", chyba sobie pod choinkę w formie prezentu. Masakra
Kasia
~Kasia
VIP
Posty: 2001
Od: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska

Napisano: 05 gru 2013, 21:54

My dzieci nie wypożyczamy
~lex

Napisano: 06 gru 2013, 11:43

Z tego co wiem w ustawie ani w rozporządzeniu o placówkach nie ma już takiego tworu i chyba dobrze. Chyba, że taka rodzina ma zostać zastępczą i wiemy których dzieci.
~Piotr

Napisano: 06 gru 2013, 11:53

Nie ma już rodziny wspierającej w ustawie??? Dawno nie czytałem, muszę odświeżyć wiedzę. Z tego co pamiętam zawodowa rodzina zastępcza mogła tam min. zostawić dzieci w trakcie urlopu(28 dni bez sobót i niedziel).
~kapek

Napisano: 06 gru 2013, 14:52

rodziny pomocowe dla rodzin zastępczych są w ustawie i owszem. Pewnie, że jak to tylko świąteczny poryw, aby sobie dobrze zrobić to jakaś masakra. Ale jak to rodzina która systematycznie z dzieckiem się spotyka pomaga w różnych rzeczach to wydaje mi się że do dobry kierunek i dla dzieci odskocznia
~gocha

Napisano: 06 gru 2013, 15:01

Piotrze masz rację nie ma w przepisach. Ja osobiście uważa, że to bardzo źle. Dobrze prowadzona rodzina zaprzyjaźniona w naszych przypadkach była naturalną podwaliną pod rodzinę zastępcza. Jak ktoś pod porywem serca próbował sobie zrobić dobrze to gnaliśmy w diabły.
~Marcin

Napisano: 06 gru 2013, 21:11

gocha i Marcin! Są czy nie w końcu w ustawie?
~kapek


  
Strona 1 z 4    [ Posty: 31 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x