rozdzielność majątkowa - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 24 maja 2016, 19:30

Witam!
klient złożył wniosek o udzielenie pomocy z powodu choroby. Ma z żona rozdzielność majątkową. nie zna adresu żony i dzieci. jaki kroki poczynić?
travis
Praktykant
Posty: 2
Od: 24 maja 2016, 19:25
Zajmuję się:

Napisano: 25 maja 2016, 9:43

A przyznać zasiłek i nie wpisywać żony do dochodu.
Iza1

Napisano: 25 maja 2016, 17:55

Jeśli ma rozdzielność majątkową z żoną, to absolutnie już nas ona i jej dochody nie interesują.
Krzysztofa

Napisano: 26 maja 2016, 7:36

"W pierwszej kolejności odnieść się należy do podnoszonego przez organ a kwestionowanego przez Skarżącego faktu ustalenia, że nie prowadzi on jednoosobowego gospodarstwa domowego a prowadzi gospodarstwo domowe razem z żoną. Bezspornym było ustalenie, że Skarżący pozostaje w związku małżeńskim z B. S., od 2005r. mają rozdzielność majątkową. Mieszkają razem, wszystkie koszty utrzymania mieszkania ponosi żona Skarżącego. Skarżący nie ma żadnych dochodów, podaje, że utrzymuje się z pożyczonych pieniędzy. Słuszne było stanowisko organu, z którego wynikało, że rozdzielność majątkowa nie ma wpływu na ustalenie czy małżonkowie prowadzą wspólne gospodarstwo domowe a nadto wspólne gospodarowanie finansowane z dochodu tylko jednej strony zawsze będzie oznaczało wspólne gospodarowanie. Stanowisko to wymaga jednak doprecyzowania. Wspólne gospodarowanie ma miejsce nie tylko wtedy, gdy małżonkowie zamieszkują w jednym mieszkaniu i tylko jedno z nich opłaca rachunki związane z utrzymaniem mieszkania. Wspólne gospodarowanie ma miejsce wtedy gdy faktycznie małżonkowie współdecydują o przeznaczeniu dochodów osiąganych przez jej jedno z nich, gdy współdziałają przy załatwianiu codziennych spraw związanych z prowadzeniem domu."IV SA/Po 259/15 - Wyrok WSA w Poznaniu

Czyli nie tak do końca kiedy mieszkają razem można zakładać osobne gospodarstwo. Wyroków jest jest więcej ale są wcześniejsze.
TU: NIE MA ŻADNEGO DYLEMATU, NIE MIESZKAJĄ RAZEM WIĘC NIE MASZ OBOWIĄZKU CZEGOKOLWIEK UDOWADNIAĆ. GOSPODARSTWO SAMODZIELNE. Ja bym drążyła ustalenie miejsca zamieszkania żony gdzie ma meldunek czy nadal z klientem, czy dzieci maja zasądzone alimenty jak tak to gdzie sa przekazywane..itd..
Wredna1

Napisano: 30 maja 2016, 11:17

na szkoleniu z prawnikiem powiedziano, że rozdzielnośc majatkowa nie jest tym samym co odrebne gospodartsow domowe. rozdzielnośc majatykowa dotyczy spraw cywilnych, natomiast my obracamy sie w prawie rodzinnym i m.in. zobowiązaniami alimentacyjnymi.
lunapi

Napisano: 30 maja 2016, 17:06

Małżonkowie z rozdzielnością majątkową wzajemnie się nie alimentują.
Gerbera


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x