Z kim walczyć??? Trzeba złożyć wniosek. OPS niech się "główkuje" na jakiej podstawie ma odmówić. W większości odmówi. Wtedy SKO. SKO jest zagonione w kozi róg. Jeżeli podtrzyma decyzję I instancji, wtedy Sąd i wyrok j.w.
popatrz na wszystkie aktualizacje. Większość z nich nakazuje rozpatrywać na podstawie obowiązujących przepisów w dniu rozpatrywania. Wątpię by w tym wypadku było inaczej
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
Ja z Twoim poglądem na dzisiaj nie zgodzę się. Wniosek został złożony, gdy obowiązywały zapisy w Ustawie takie, a nie inne. W sposób opisany przez Ciebie, to mogą rozpatrywać OPS-y i SKO, nie Sądy.
W poruszanej sprawie najważniejsze jest dobre skonstruowanie skargi i fachowa pomoc prawna. Wpadała mi już do ucha (nie pamiętam miejscowości), wiadomość o orzeczeniu sądowym przyznającym rację opiekunowi pobierającemu ZDO i starającemu się o Ś.P. na dorosłego podopiecznego(z niepełnosprawnością powstałą po 18r.)
Co będzie dalej-pożyjemy zobaczymy.
P.S. Podaj jedną aktualizację nakazującą Sądowi RP rozpatrywanie spraw w sposób opisany przez Ciebie.
tylko jeden przepis - dochód utracony/uzyskany - pozwalał na rozpatrywanie sprawy wg starych przepisów.
Pozwalał na to przepis:
art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2011 roku, nr 205, poz. 1212
"Art. 3. Sprawy o świadczenia rodzinne i świadczenia
z funduszu alimentacyjnego, do których prawo powstało
przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy,
podlegają rozpatrzeniu na zasadach i w trybie określonych
w przepisach dotychczasowych".
Bez takiego zapisu to możesz pomarzyć
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
??????? Co ma piernik do wiatraka?
" ............jest tożsamy z poprzednim wnioskiem, który był przedmiotem rozstrzygnięcia zarówno przez ten organ jak i Samorządowego Kolegium Odwoławczego, "tj. dotyczy tej samej strony postępowania, podstawy prawnej, stanu faktycznego i treści żądania strony", a zatem – według tego organu – ponowne wydanie decyzji w przedmiotowej sprawie skutkowałoby jej wadą określoną w art. 156 § 1 pkt 3 kpa. W tej sytuacji – zdaniem tego organu – dalsze postępowanie administracyjne w sprawie stało się bezprzedmiotowe i dlatego należało go umorzyć. .......... "
Szkoda czasu na dalszą konwersację. Mamy stanowiska ugruntowane i okopane.