Skierowanie do schroniska - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 01 paź 2021, 12:22

Otrzymaliśmy pismo od komornika informujące, iż zostanie wykonana eksmisja do schroniska dla osób bezdomnych. Ta osoba nie korzysta z pomocy, pracuje na cały etat. Co w przypadku gdy gdy komornik faktycznie będzie chciał dokonać eksmisji do tego schroniska? Schronisko nie przyjmie go bez skierowania. Czy osobę pracującą gdyby nawet zwróciła się z wnioskiem o skierowanie można skierować do schroniska?
anuska
Praktykant
Posty: 25
Od: 22 cze 2020, 11:03
Zajmuję się: Praca socjalna

Napisano: 01 paź 2021, 12:38

Póki co, pewnie macie tylko wskazać schronisko, do którego będzie można usunąć dłużnika? Czy jest już wyznaczony termin? Formalności będziecie załatwiać dopiero wtedy jak ta egzekucja dojdzie do skutku. Komornik wyznaczy(ł) dzień eksmisji i powiadomi właściwe schronisko o konieczności przygotowania miejsca (lub zobowiąże do tego OPS) i wystąpi o wydanie skierowania (pisemnie lub np. uda się po nie z dłużnikiem do OPS). Następnie ogarniacie już dalej normalnie resztę procesu umieszczenia – wywiad, odpłatność, kontrakt, decyzja. Jednak siłą nikt nie zaciągnie dłużnika do schroniska. Jeżeli nie będzie on tego chciał, bo wcale nie musi się na to zgodzić – wtedy „droga wolna”, radzi sobie sam i może sobie sam coś wynająć, tym bardziej, że pracuje.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1732
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 01 paź 2021, 12:53

Jest już wyznaczony termin egzekucji, za kilka dni. I zaczęłam się niepokoić, że to jeszcze kilka dni a my mamy tylko informację o egzekucji.
Wiadomo, że jeżeli pan nie będzie chciał tam się udać nie będziemy go uszczęśliwiać na siłę.
Dziękuje za odpowiedź;)
anuska
Praktykant
Posty: 25
Od: 22 cze 2020, 11:03
Zajmuję się: Praca socjalna

Napisano: 01 paź 2021, 13:25

My udajemy się na eksmisję, mając już w ręku skierowanie oraz wszystkie druki: wywiad, kontrakt. Na miejscu spisujemy wszystko, wręczamy klientowi skierowanie. Raczej wpisujemy krótszy okres- np 1 m-c. Jeśli ma dochód, to potem można uzupełnić, ustalić ewentualną odpłatność. Trochę w ciemno ale da się ogarnąć.
Eksmitowani z dochodem zawsze nam odmawiali. Wtedy jego oświadczenie, że został poinformowany o możliwości...i że nie skorzysta. Jak nie chce nic pisać - adnotacja urzędowa. Zawsze idziemy we dwie. Komornik też wpisuje w protokół decyzje delikwenta.
Ab alio expectes, alteri quod feceris
malinkka
Referent
Posty: 307
Od: 28 gru 2018, 10:20
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x