skład rodziny - Stypendia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
przeliczenie dochodów Skład rodziny od kiedy wliczać członka rodziny pismo z kuratorium o wkładach własnych Stypendia szkolne, zmiana kryterium dochodowego Wzór decyzji Wypłata zasiłku szkolnego

Napisano: 30 wrz 2016, 13:55

Do jakiego wieku wpisujemy osoby do składu rodziny ?
aneta24112015

Napisano: 30 wrz 2016, 15:30

Wg ustawy to chyba do 25 lat. Aczkolwiek jeżeli ktoś ma pełnoletnie dziecko, które pracuje i mieszka razem, ale nie jest wpisane do składu rodziny, to ja nie każę tego robić. W końcu samo się utrzymuje.
Pearlita

Napisano: 03 paź 2016, 8:34

A który to artykuł?
aneta24112015

Napisano: 23 maja 2017, 12:56

dopadła mnie amnezja

dotyczy przeliczania dochodów osób ujętych we wniosku o stypendium szkolne na uczniów

jest jakiś przepis w ustawie o pomocy społecznej mówiący do jakiego wieku pełnoletniego dziecka (tj. członka rodziny) można go wpisywać do składu rodziny ?
(członek rodziny które np. nie uczy się, nie ma orzeczenia, nie rejestruje się jako osoba bezrobotna)
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Starszy referent
Posty: 502
Od: 14 mar 2017, 22:32
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 23 maja 2017, 13:08

Ponieważ dochód liczysz na podstawie art 8 ustawy o pomocy społecznej to używamy definicji podawanych przez w/w ustawę.
Dokładniej to art 6 ustawy o pomocy społecznej zawiera definicję rodziny :
14) rodzina – osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające
w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące;
Jak widać nie ma limitu wiekowego.
vero
Stażysta
Posty: 114
Od: 22 mar 2017, 9:02
Zajmuję się: ST

Napisano: 23 maja 2017, 13:33

vero pisze:Ponieważ dochód liczysz na podstawie art 8 ustawy o pomocy społecznej to używamy definicji podawanych przez w/w ustawę.
Dokładniej to art 6 ustawy o pomocy społecznej zawiera definicję rodziny :
14) rodzina – osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające
w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące;
Jak widać nie ma limitu wiekowego.
Dzięki Vero!

tak myślałem, ale w naszym Gops jest jakaś inna zasada u niektórych pracowników stosujących ustawę o pomocy społecznej, którzy twierdza że jest limit do 25 lat (ponoć mają jakieś wyjaśnienie na ten temat, tylko jakoś nie chcą pokazać)
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Starszy referent
Posty: 502
Od: 14 mar 2017, 22:32
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 23 maja 2017, 15:14

To z kolei dotyczy wieku do którego można przyznać stypendium szkolne - i uwaga bo od 1 stycznia 2017r. jest tu zmiana:
Ustawa o systemie oświaty:
3. Pomoc materialna przysługuje:

1) uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia;

2) wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 16 ust. 7, a także dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym z niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

4. Świadczenia pomocy materialnej, o których mowa w art. 90c ust. 2, przysługują również uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
vero
Stażysta
Posty: 114
Od: 22 mar 2017, 9:02
Zajmuję się: ST

Napisano: 24 maja 2017, 8:24

fakt

wyrzucono z ustawy "słuchaczy publicznych kolegiów nauczycielskich i języków obcych"
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Starszy referent
Posty: 502
Od: 14 mar 2017, 22:32
Zajmuję się: ŚW


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x