Składka KRUS - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 sty 2014, 14:19

Witam,

Czy możemy od dochodu dzierżawcy odjąć systematycznie opłacaną składkę KRUS jeżeli do jego dochodu nie liczymy dochodu z dzierżawionego gruntu?
~#Rafał

Napisano: 14 sty 2014, 14:36

Rafał, wydzierżawionego gospodarstwa nie wliczamy tylko w przypadku gdy osoba uzyskuje prawo do renty lub emerytury. Rozumiem, że skoro jest zobowiązana do opłacania składek nie należy do żadnej z tych kategorii. Wliczasz więc normalnie dochód z gosp. rolnego.
~socjal

Napisano: 14 sty 2014, 14:56

Powiedzmy. że Pan X wydzierzawił od Pana Y 1,5 ha przelicz. ziemi
Pan X Zgłasza się do nas o pomoc. Do jego dochodu nie liczymy dochodu z tej ziemi bo jest to dochód Pana Y. Ale mamy tu dylemat, że Pan X opłaca systematycznie skladki KRUS i chodzi mi o to, czy jego dochód możemy obniżyć o tą opłacaną składkę??


Dzięki ~socjal za zainteresowanie tematem:)
~#Rafał

Napisano: 14 sty 2014, 16:31

I takie sytuacje są powalone :) Wg. naszego oddziału, osoba dzierżawiąca powinna wpisać to w oświadczeniu a co za tym idzie należy liczyć jej do dochodu. Ale osobie, która wydzierżawiła też należy liczyć to gospodarstwo, liczymy więc podwójnie. Nie ma w tym logiki ale robimy tak jak zalecają.
~socjal


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x