składka zdrowotna - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 06 sie 2014, 9:20

czy mam prawo odmówić składki zdrowotne? jest to świadczenie niepieniężne. Mój klient został wyrejestrowany z PUP w kwietniu, w kwietniu też podpisałam z nim kontrakt scojalny z którego sie nie wywiazał. Obecnie w lipcu przyszedł z wnioskiem o przyznanie mu składki zdrowotnejponiewaz sie rozchorował i wymaga leczenia. W/w spełnia kryterium na 100% nie posiada stałego dochodu co mam zrobic?
icha


Napisano: 06 sie 2014, 12:28

Śląska czy stwierdzenie prawa do korzystania ze świąd. Opieki zdrów.?
fcvh

Napisano: 06 sie 2014, 12:28

Mialo być - składka
xhj

Napisano: 07 sie 2014, 17:21

Chodzi przyznanie prawa do ubezpieczenia skladki zdrowotnej ze środków publicznych aby mogl podjąć leczenie w ramach nfz?ta jak ktoś mi cos podpowie
icha

Napisano: 08 sie 2014, 8:15

ops nie przyznaje składki zdrowotnej tylko potwierdza prawo do świadczeń zdrowotnych, ja bym potwierdziła to prawo, bo jak nie to sie odwoła a sko pojedzie po tobie ,ze chorego pozbawiłaś możliwosci leczenia itp. albo jak z uwagi na stan zdrowia cos mu sie stanie to media was zjedzą, u nas jest to samo nie rejstruja sie albi ich wyrzucają, robia na czarno maja w du...ubezpieczenie a jak cos się stanie to olaboga i do OPS takie zycie co zrobić :(
zosia 73

Napisano: 08 sie 2014, 8:56

Mylenie potwierdzenia prawa ze składką jest powszechne. Przy decyzji wydanej na podst. art. 54 ustawy o świadczeniach zdrowotnych na okres 90 dni nie ma żadnej składki, Icha, dlatego Twoje pytanie było trochę myląco zadane. Druga rzecz, która jest często mylona: ta decyzja nie jest świadczeniem z pomocy społecznej i jej wydanie warunkują przepisy ustawy o świadczeniach zdr, a nie ustawy o pom. społ. Art. 54 ustawy o św. zdr. odwołuje sie do art. 8 i 12 ustawy o pomocy społ.,a o art. 11 nie ma tam mowy. Dlatego nie ma mowy o odmowie z braku współpracy - jeżeli klient spełnia kryterium i nie ma rażących dysproporcji, to decyzję MUSISZ wydać.
jerzozwierz
Referent
Posty: 308
Od: 17 sty 2006, 23:22
Zajmuję się:

Napisano: 08 sie 2014, 13:35

Ale nie musisz mu dawać pomocy finansowej, jeśli się po nią zgłosi to odmowa z braku współpracy
jjj


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x