Dzień dobry. Pani pobiera ŚP cały czas. Odprowadzamy składkę zdrowotną i społeczną. Pani została ubezpieczona zdrowotnie przy mężu. W związku z tym od 11.05.2026 prosi o wyrejestrowanie z ub. zdrowotnego. Nadal będzie ub. społeczne. Jaka podstawa do ubezpieczenia zdrtowotnego w Płatniku?
można a nawet trzeba - masz 7 dni na to
teraz ogarnij sobie wyrejestrowanie/zarejestrowanie a później normalnie puścisz zus za maj, powinno być wszystko ok
Ale jeszcze taką mam myśl. czy nie należy wyrejestrować Panią od 112 maja ze zdrowotnej i społecznej, a póżniej od 11 maja tylko społecznie zarejestrować?