Składka zdrowotna jaka podstawa - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Napisano: 12 maja 2026, 15:02

Dzień dobry. Pani pobiera ŚP cały czas. Odprowadzamy składkę zdrowotną i społeczną. Pani została ubezpieczona zdrowotnie przy mężu. W związku z tym od 11.05.2026 prosi o wyrejestrowanie z ub. zdrowotnego. Nadal będzie ub. społeczne. Jaka podstawa do ubezpieczenia zdrtowotnego w Płatniku?
karolina09
Podinspektor
Posty: 1222
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW


Napisano: 13 maja 2026, 10:12

czy ktoś podpowie ?
karolina09
Podinspektor
Posty: 1222
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW

Napisano: 13 maja 2026, 10:18

zdrowotna jest niepodzielna, płacisz i tak za cały maj
Iwona28
Referent
Posty: 437
Od: 09 cze 2017, 8:06
Zajmuję się: zr/fa/cp/dm/stypendia


Napisano: 13 maja 2026, 10:23

a jak zrobić to w Płatniku? Wyrejestrować ze społecznej i zdrowotnej? tylko co i z jaką datą? i ponownie zgłosić do samego społęcznego?
karolina09
Podinspektor
Posty: 1222
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW

Napisano: 13 maja 2026, 10:35

dzisiaj sobie ją wyrejestruj z dniem 11.05.
jutro zarejestruj tylko społecznie, też od 11.05.
Iwona28
Referent
Posty: 437
Od: 09 cze 2017, 8:06
Zajmuję się: zr/fa/cp/dm/stypendia

Napisano: 13 maja 2026, 10:38

ale za maj jak będziemy płacić to ma być jeszcze zdrowotna. to teraz można ją wyrejestrować? Wybacz, moze banalne pytania.
karolina09
Podinspektor
Posty: 1222
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW

Napisano: 13 maja 2026, 11:29

można a nawet trzeba - masz 7 dni na to ;)
teraz ogarnij sobie wyrejestrowanie/zarejestrowanie a później normalnie puścisz zus za maj, powinno być wszystko ok
Iwona28
Referent
Posty: 437
Od: 09 cze 2017, 8:06
Zajmuję się: zr/fa/cp/dm/stypendia

Napisano: 13 maja 2026, 12:04

ok, ale za maj jeszcze płacę całą kwotę zdrowotnej?
karolina09
Podinspektor
Posty: 1222
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW

Napisano: 13 maja 2026, 12:10

karolina09 pisze:
13 maja 2026, 12:04
ok, ale za maj jeszcze płacę całą kwotę zdrowotnej?
tak
Iwona28
Referent
Posty: 437
Od: 09 cze 2017, 8:06
Zajmuję się: zr/fa/cp/dm/stypendia

Napisano: 13 maja 2026, 12:12

Ale jeszcze taką mam myśl. czy nie należy wyrejestrować Panią od 112 maja ze zdrowotnej i społecznej, a póżniej od 11 maja tylko społecznie zarejestrować?
karolina09
Podinspektor
Posty: 1222
Od: 12 maja 2017, 7:44
Zajmuję się: SR, FA, SW



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x