Skreslenie ze szkoły a sąd

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 26 sty 2009, 15:24

Hej, mam taką sprawę: 17letniego wychowanka skreślono z listy uczniów na początku stycznia bez zaliczenia semestru. Ponieważ w połowie roku szkolnego nie przyjmie go żadna szkoła będzie prawdopodobnie uczęszczał na praktyczną naukę zawodu. W tym momencie jeszcze jej nie rozpoczął. I tu moje pytanie - czy informowac o tym fakcie sąd? Wychowanek bądź co bądź jest niepełnoletni i obejmuje go jeszcze obowiązek szkolny. Jaką formę ma mieć taka informacja? Co robicie w takich przypadkach?
~socjalnik

Napisano: 26 sty 2009, 15:56

myślę że nie leży to w naszej kompetencji, tylko rodzica i szkoły Zasiłek płacimy do 18 roku bez wzgledu na szkołę
~kasia

Napisano: 27 sty 2009, 9:18

Jesli jest wychowankiem placówki (a chyba jest, skoro piszesz w dziale\"placówki opiekuńczo - wychowawcze\") to jak najbardziej leży to w kompetencji placówki, aby powiadomić o tym sąd
~elka

Napisano: 27 sty 2009, 12:53

Tak, jest wychowankiem placówki. Czy wystarczy informacja, że nie chodzi do szkoły, od kiedy nie chodzi i z jakiego powodu? Powinnam coś jeszcze uwzględnić w takim piśmie?
~socjalnik

Napisano: 27 sty 2009, 14:02

Od kiedy nie chodzi, dlaczego nie chodzi i jakie działania podjęła placówka w tej kwestii
~elka

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny