socjalni - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 28 lis 2015, 12:05

blablabla


Napisano: 28 lis 2015, 12:35

Dzień Pracownika Socjalnego - ten powszedni dzień superbohaterów dnia codziennego, ukazany w konwencji kreskówki ze świata "Cartoon Network". Fajne!
angoc

Napisano: 29 lis 2015, 12:24

Zabawne. Ale gdzie sa ukazane godziny poswiecone na biurwokracje - wszczecia, uchylenia, zmiany, naliczanie nienaleznie pobranych, pisma, opinie, wnioski do sadu, komisji alkoholowej? Jest za to groteskowa "praca w wywiadzie" ... Na plaze by sie szlo k..a jak by sie czas mialo!
Hmmm...

Napisano: 29 lis 2015, 13:45

"Na plażę w pracy szło się" nie tak dawno temu...w czasie upałów, które były nieznośne tego lata, jak na plaży (gorąco niesamowicie) było w wielu pomieszczeniach biurowych, no i... w tereeenie!!! Egzemplifikacją czynności biurowych jest chyba w tym filmiku mozolne klepanie w klawiaturę komputera? Może... brakuje ważnej czynności polegającej na stemplowaniu? Ten filmik cieszy się sporą popularnością "w sieci". Brawa dla jego twórcy/twórców? Umieściłem link do tego filmu na FB, i przyszła do mnie wiadomość prywatna ws. kontrowersyjnego zakończenia tej kreskówki. Jedną z koleżanek, która zrozumiała, że to ja jestem twórcą tego dzieła (a nie jestem), zaniepokoiła końcowa scena rytmicznego walenia dłońmi w blat stołu....współczuła mnie i mojej rodzinie i chyba nawet była gotowa polecić mi jakąś terapię, która nauczy mnie w cichości śpiewać kołysanki. Okazuje się, że wiele osób bardzo dosłownie i mocno poważnie odbiera ten zabawny, pełen metafor zrozumiałych wyłącznie dla pracowników socjalnych, przekaz....jeszcze trochę a do Rzecznika Praw Dziecka dotrze stosowna informacja w tej sprawie, np. taka, że pracownik socjalny X źle traktuje swoje dziecko, albo że pracownicy socjalni zalecają, jako kołysankę dla dziecka, głośne bębnienie w blat stołu ;)
angoc

Napisano: 29 lis 2015, 14:24

Szczęśliwie lub nie to mój projekt.

Projekt miał pokazać pracę na wesoło,tylko tyle.

Jak kto woli z przymrużeniem oka.

Pewnie każdy pokazałby to inaczej.

Pozdrawiam
madat

Napisano: 29 lis 2015, 14:33

Fajne i dobrze że komuś się chce. Obawiam się tylko że za chwilę z podejściem niektórych autor będzie miał problem z prawami autorskimi co do wykorzystanej muzyki.
refresh

Napisano: 29 lis 2015, 14:48

Oglądalność

Badanie atrakcyjności przeprowadzone przez redakcję serwisu ops.pl w dniu 29 listopada 2015 roku.

Dość mocno promowany film
#jestempracownikiemsocjalnym
YouTube: 289 odsłon
https://www.youtube.com/watch?v=Hn6oKM4BdVw

Trochę promowany film
Na tropie historii - od opieki do pomocy
YouTube: 561 odsłon
https://www.youtube.com/watch?v=zoROe3lFc_4

Całkiem nie promowany film
pracownik socjalny
YouTube: 839 odsłon
https://www.youtube.com/watch?v=2SyMkf9PDUI
angoc

Napisano: 29 lis 2015, 17:19

Mogliby jeszcze płacić jak w wywiadzie.
Całkiem fajny filmik. Pokazuje to co jest/powinno byc najważniejsza (praca w terenie) i jednocześnie pomija to co stanowi 70% waszej pracy - biurokrację.
O prawa autorskie bym sie nie martwił. Wykorzystano fragmenty utworów a nie całość. Powinno sie zawsze napisać co zostało wykorzystane podając autora/artystę i tytuł dzieła.
Ares30

Napisano: 29 lis 2015, 19:57

W filmie na końcu jest taka informacja, co wykorzystałam.

Cieszy mnie pozytywny odbiór.
madat

Napisano: 29 lis 2015, 21:21

Klip o pracowniku socjalnym w Polsce dotarł już za ocean, obejrzała go zajmująca się pracą socjalną w Brazylii, Sonia Veiga Martins Seixas. Sonia jest osobą, która wykorzystuje m.in. psychoanalizę freudowską w pracy socjalnej. Nie wiem, czy bardziej jest psychologiem czy pracownikiem socjalnym? Faktem jest, że promuje od wielu lat takie niekonwencjonalne, jak na polskie warunki, podejście do pracy socjalnej. Dzięki Soni, wiem o istnieniu amerykańskiego stowarzyszenia, które popularyzuje wykorzystywanie psychoanalizy w klinicznej pracy socjalnej. https://www.aapcsw.org/

Klip udostępniłem w FB grupie "Pomoc Społeczna w Polsce"
https://www.facebook.com/groups/pomoc.spoleczna/
stąd dotarł za ocean ;)
angoc


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x