SOW - telefony z PFRON w sprawie przystąpienia

Strona 1 z 3    [ Posty: 27 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 09 maja 2019, 8:37

Czy do Was też dzwonią z PFRON-u i straszą, że jeśli nie przystąpicie do SOW, to nie dadzą kasy na Aktywny samorząd? Tak przekazała mi informację szefowa. Akurat ja, to najmniej tą groźbą jestem zmartwiona ;) (pomijam fakt, że pieniądze już dostaliśmy i to tak dużo, że nie wiem, czy mi nie wystarczy na cały rok.
PCPR-Trz
Awatar użytkownika
Referent
Od: 30 wrz 2016, 8:43
Zajmuję się:

Napisano: 31 maja 2019, 10:05

Z informacji jakie przekazał nam Nasz Oddział od 2020 od stycznia Aktywny samorząd będziemy obsługiwać tylko przez SOW. Także zostaniemy "zmuszeni" do jego wdrożenia.
ewaaa
Stażysta
Od: 21 wrz 2017, 13:26
Zajmuję się: Aktywny samorząd

Napisano: 31 maja 2019, 11:47

Nam przekazano informację że od września będzie obowiązek przejmowania wniosków na Moduł II w SOW.
bluka
Praktykant
Od: 23 sty 2018, 15:34
Zajmuję się: PFRON

Napisano: 31 maja 2019, 12:04

Właśnie odebrałam pismo z oddziału informujące o obowiązku wprowadzania wniosków przez SOW od przyszłego roku. Takie podejście to tylko w PFRON. Jak można zmuszać kogoś do pracy na jednym programie. My pracujemy na programach z Tyldy (do rehabilitacji i do AS-a) i jesteśmy zadowolone. W ubiegłym roku byłam na szkoleniu z SOW i uważam że program to kompletna klapa. PFRON wydał grube miliony na przygotowanie programu z którego nikt nie chce korzystać więc postanowili że wprowadzą go na siłę. Ilu niepełnosprawnych posiada sprzęt komputerowy i dostęp do internetu nie mówiąc o podpisie kwalifikowanym. przecież większość nie posiada nawet rachunku bankowego. Wypadało by zapytać powaiaty które użytkują SOW czy są zadowolone i czy ten "super" program ułatwia im pracę, bo jak byłam ostatnio na spotkaniu w sprawie AS-a w oddziale PFRON to dziewczyna pracująca w SOW przeklina program, a jeśli chodzi o pomoc z PFRON to otrzymuje za każdym razem 100- stronicową instrukcję obsługi.
MagdaPCPR
Praktykant
Od: 19 lip 2017, 12:21
Zajmuję się: rehabilitacja społeczna, Aktywny samorząd

Napisano: 31 maja 2019, 13:45

MagdaPCPR, zgadzam się z Tobą w 100%. Poza tym, ja wiem, jak to się skończy. I tak 99% wnioskodawców będzie przychodziło do PCPR-u i trzeba będzie z nimi wprowadzać wnioski na miejscu. A ja siedzę w tym (AS) zupełnie sama (i tradycyjnie wspomnę, że jeszcze mam środki pomocnicze, przedmioty ortop., sprzęt rehab., WRMR i wiele rzeczy, które "rodzą się" po drodze).
Nie wspomnę już, że jak my zwróciliśmy się z prośbą do pani prezes w sprawie naszych dodatków, to do dzisiaj cisza, ale jak PFRON wtopił z wdrażaniem tego projektu, to siłą chcą nas wziąć! :evil:
PCPR-Trz
Awatar użytkownika
Referent
Od: 30 wrz 2016, 8:43
Zajmuję się:

Napisano: 04 cze 2019, 15:22

A teraz jeszcze szkolenia niby z ASa są, a nakłaniają do przystąpienia do SOWy
Matix
Stażysta
Od: 05 kwie 2017, 14:45
Zajmuję się: dofinansowania

Napisano: 05 cze 2019, 15:02

Może warto by było założyć odrębny watek odnośnie SOW. Z tego co wiem planują od stycznia przyłaczyć wszystkich.. Sprawozdania będą z systemu... Tak straszą przynajmniej
wolfnash
Awatar użytkownika
Referent
Od: 02 mar 2016, 10:36
Zajmuję się:

Napisano: 07 cze 2019, 12:29

Lubuski oddział PFRON zaproponował spotkanie 17-go czerwca u siebie w siedzibie. Bedą namawiać dyrektorów do przystąpienia. Najpierw należałoby zapytać o opinie tych, którzy już korzystają z SOW. jak się w nim pracuje i czy ludzie sami wysyłają wnioski, czy może przychodzą do PCPR i pracownik odwala całą robotę za niepełnosprawnego. Jeżeli nie będzie żadnego sprzeciwu ze strony PCPR-ów to PFRON zmusi nas do SOW. jak się nie odzywasz to znaczy że się zgadzasz.
MagdaPCPR
Praktykant
Od: 19 lip 2017, 12:21
Zajmuję się: rehabilitacja społeczna, Aktywny samorząd

Napisano: 07 cze 2019, 14:04

"Będą namawiać" - nie... W naszym rejonie na spotkaniu z panią z PFRON pracownicy PCPRów zostali poinformowani, że już w lipcu SOWa ma być wprowadzona Rozporządzeniem...
Matix
Stażysta

Napisano: 07 cze 2019, 14:18

A swoją drogą, ponoć 100 PCPRów już pracuje na SOWie - podzielcie się, jak jest naprawdę z tym programem, bo po szkoleniu jesteśmy na nie!
Matix
Stażysta

Strona 1 z 3    [ Posty: 27 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny