►ŚP - po nowemu od 1 stycznia 2024, pytania i odpowiedzi - Świadczenia rodzinne

  
Strona 39 z 39    [ Posty: 385 ]

Napisano: 16 cze 2025, 20:01

Mam identyczną sytuację. Wniosek do orzecznictwa październik 2024 decyzja listopad 2024 następnie odwołanie i wojewódzki przyznaje punkt 7. Babka składa na SP w kwietniu 2025 a OPS przyznaje swiadczenie od kwietnia... rozumiem że OPS popełnił błąd i wnioskodawczyni powinna się odwołać pd decyzji. Od kiedy przysługuje jej SP??. Wczesniej nie miała prawa do świadczenia to pierwsze orzeczenie z pkt 7 8
ope123 pisze:
04 mar 2025, 10:03
Jestem nowa. Proszę o pomoc.
od kiedy przyznać świadczenie pielęgnacyjne?
Pani złożyła wniosek do orzecznictwa w sierpniu 2024, orzeczenie otrzymała 6 listopada 2024, jednak nie spełniła pkt 7 orzeczenia, odwołała się w związku z tym 15 listopada 2024 i kolejnym orzeczeniem z dnia 14 lutego 2025 stwierdzono ,że jednak spełnia pkt 7.
Z wnioskiem o świadczenie pielęgnacyjne przyszła w marcu 2025 r.
od Kiedy w takim przypadku powinnam przyznać świadczenie pielęgnacyjne?
Sylwia_ref
Referent
Posty: 228
Od: 05 mar 2024, 10:45
Zajmuję się: FA, ŚR, osłonowy


Napisano: 11 lip 2025, 13:51

Dziecko w wieku 12 lat otrzymało orzeczenie o niepełnosprawności wraz z punktami pkt. 7 i pkt. 8, dziecko uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, zamieszkuje również w internacie szkoły w dni nauki szkolnej. Czy matka dziecka może ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne (NOWE ZASADY)?????
Gonia82
Praktykant
Posty: 25
Od: 21 cze 2024, 15:08
Zajmuję się: pracuję w OPS dział świadczenia rodzinne

Napisano: 17 lip 2025, 12:06

Mam pytanie w sprawie przejścia ze starych zasad na nowe.

Jak robicie to "technicznie".

Pani X przychodzi 17 lipca - rezygnuje ze starego SP od 31.07.2025r. i jednocześnie składa wniosek na nowy ŚP, ponieważ od sierpnia zamierza podjąć staż.

Czy możemy w ten sam dzień przyjąć rezygnację i zrobić uchylenie od 31.07.2025, a następnie po uprawomocnieniu się decyzji przyznać ŚP od 01-08-2025.?
Czy jednak nowy wniosek przyjąć dopiero w sierpniu i tedy przyznać od 01-08-2025r.?

Proszę o pomoc
monka123
Stażysta
Posty: 123
Od: 20 kwie 2017, 9:51
Zajmuję się: sw


Napisano: 11 sie 2025, 13:02

Pytanie w sprawie śmierci dziecka. Pani otrzymała orzeczenie na dziecko, które uprawomocniło się 24 lipca. 25 lipca dziecko zmarło, niestety Pani nie zdążyła złożyć wniosku o świadczenie pielęgnacyjne. Czy jeżeli dzisiaj złożyła by wniosek, należała by jej się spłata świadczenia pielęgnacyjnego?
KAROLINAP
Praktykant
Posty: 26
Od: 11 sie 2025, 12:57
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 09 cze 2026, 8:26

Mam pytanie czy używacie nowych formularzy wniosków na ŚP wersji NSR-5(2) czy nie zwracacie na to szczególnej uwagi?
nowa26
Starszy referent
Posty: 658
Od: 09 mar 2018, 9:36
Zajmuję się: ŚW,FA,DS,KDR,CP



  
Strona 39 z 39    [ Posty: 385 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x