specjalny zasiłek opiekuńczy a ŚP - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 15 lip 2019, 10:52

prosze o pomoc. W maju 2019 Pani X złożyła wniosek o specjalny zasiłek opiekuńczy na matke, po przeprowadzonym postępowaniu w lipcu została wydana decyzja przyznająca która w.w odebrała 4-07-2019, wypłata świadczeń przewidywana na koniec miesiąca. W następnym tygodniu po odbiorze decyzji wnioskodawczyni zgłosiła się do nas z orzeczeniem o niepełnosprawności córki z pkt 7,8 wymaga. wniosek na komisje złożony w kwietniu. W/w chce zrezygnować z szo oraz z wypłaty świadczenia i pobierać śp z wyrównaniem od kwietnia. Co zrobić w takiej sytuacji|?
1Katarzyna
Praktykant
Posty: 18
Od: 03 lip 2019, 10:32
Zajmuję się: ŚR/KDR


Napisano: 16 lip 2019, 10:02

Wg mnie- rezygnacja ze świadczenia nie może nastąpić wstecz- jeżeli dzisiaj składa oświadczenie o rezygnacji/ wyborze świadczenia korzystniejszego to od dzisiaj dokonujesz zmian zgodnie z wyborem uprawnionej.
Można by tu gdybać i roztrząsać temat ponieważ nie pobrała jeszcze świadczeń ale ... jak dla mnie to za okres od maja do daty rezygnacji wypłacasz SZO od daty rezygnacji przyznajesz Sw. piel.
Rezygnacja dotyczy uprawnień a nie odebrania/wypłaty świadczenia.
~o~
Inspektor
Posty: 2869
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x