sprawca i ofiara w różnych gminach - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 09 lis 2015, 14:44

Witajcie!
Gmina X (nawet niesąsiadująca z naszą) przesłała nam kopię NK z poleceniem-prosbą-wnioskiem, by zając się sprawcą przemocy, poniewaz ten zmaieszkuje w naszej gminie, natomiast ofiara w gminie X. Czy jest tu jeszcze procedura NK, skoro nie zamieszkuja razem???
Miau


Napisano: 09 lis 2015, 15:56

Na początku funkcjonowania obecnych NK mówiono nam ze przemoc w rodzinie to ta pomiędzy osobami wspolnie zamieszkującymi. Jeżeli przemoc w dalszej rodzinie to już sprawa tylko policji (jeżeli zostanie zgłoszona przez ofiarę i nie wycofa się zawiadomienia ).

Teraz nam mówią, że NK nie powinno się zamykać nawet gdy sprawca idzie do ZK za znęcanie bo przecież może dzwonić i pisać i jak będzie się odgrażał to juz dalsza przemoc ( z którą wtedy można g... zrobić).
Więc nie wiem. Na pewno trzeba pojechać i sprawdzić na miejscu w Waszej gminie kto gdzie mieszka i jak często się kontaktują. Każda sprawa jest indywidualna. Przy kontroli dobrze jest mieć dużo dokumentów, że się sprawę potraktowało wieloaspektowo. A co Przewodniczący postanowi (tzn podpisze) to już niech on za to odpowiada. Pracownik socjalny powinien pojechać i "rozeznac" sytuację.
buniak


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x