Sprawca przemocy -chory psychicznie - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny

Napisano: 26 maja 2012, 13:00

Co mogę zrobić ?
Osoba z zaburzeniami terroryzuje rodzinę , kilka razy w roku jest w szpitalu psychiatrycznym, skierowana sądownie do DPS, ale trzeba czekać w kolejce około roku. Jest świadomy, że choroba zwalnia z odpowiedzialności, grożenie ostrymi narzędziami odbyło się nawet bez pouczenia policji, bo zabrali go do szpitala na ustawienie leków. Groźby są na porządku dziennym ,próby wyłudzenia pieniędzy (pomaga mu osoba , która go podżega ), teraz nawet sms-owe, na co są dowody (karta sim ). Leki nie są zażywane regularnie, pomimo, że lekarz przyjeżdża do domu.
Co mam zrobić , czy może poprosić policję o skierowanie wniosku do prokuratury,ale pewnie odrzucą , bo chory.
Jak się załatwia pobyt w szpitalu- detencję , bo tego nie próbowałam. A co z osobą , która go podżega , bo w kodeksie karnym przecież jest też odpowiedzialność. Ja żyję w tej rodzinie.
Proszę o opinię osób z ZI.
~zainteresowana


Napisano: 26 maja 2012, 19:59

wezwac Policje , pracownika socjalnego aby zalozyla niebieska karte, karta trafi na ZI i potoczy sie sprawa mysle ze szybko ( chociaz z mojego doswiadczenia ciezko z psychicznymi ) napisz pismo do prokuratury o ubezwlasnowolnienie, sa szpitale gdzie psychiczni przebywaja tam na stale ,porozmawiaj z psychiatra aby go skierowal na czas otrzekiwania na dps-pozdrawiam
~hania

Napisano: 28 maja 2012, 21:14

Do prokuratury jeśli jest przemoc zagrażająca zdrowiu i/lub życiu
~Danka

Napisano: 05 cze 2012, 21:23

MOPS moze wystapić z wnioskiem o leczenie w szpitalu bez zgody chorego psychicznie
~jagoda

Napisano: 21 paź 2016, 11:56

Niebieska Karta??? W przypadku, gdy sprawca jest chory psychicznie??? Bzdura w mojej ocenie, bo jak ocenić, że zachowanie sprawcy jest intencjonalne, a nie wynika ze stanu chorobowego??? Ludzie! Niebieska Karta nie jest lekiem na każdą przypadłość! Rozwiązaniem jest zawiadomienie Prokuratury.
Gość

Napisano: 21 paź 2016, 12:54

W mojej też, ale są takie zakładane i to często. Dlaczego? Ponieważ w danej sytuacji to może być świadome zachowanie, a nie objaw choroby psychicznej.
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1835
Od: 09 gru 2010, 9:31
Zajmuję się: PS i reszta w zależności od problemu
Lokalizacja: warmia, mazury


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x