Pracownik działu merytorycznego analizuje dłużników i na raporcie długu z każdego okresu świadczeniowego przy dłużniku zaznacza kwotę zaległości ( mamy około 800 dłuzników)
Analitykę dłużników prowadzi dział merytoryczny. W księgowości mam syntetykę. Księgujemy przypisy, odpisy, wpływy. Wydruk z programu funduszu stanowi ewidencje analityczną. Co miesiąc stan długu jest uzgadniany z księgowością. Dane do sprawozdań Rb 27 zz pochodzą w głównej mierze z programu funduszu.
a dlaczego w Rb-27zz nic się nie zmieni? ja przeksięgowuję na należności naszej gminy 20% z budżetu państwa przy nieznanym dłużniku, dla którego przypis był robiony 80/20. Jak Wy robicie?
Może ktoś się wypowie nt.:
Jak będziecie wykazywać w rb 27 zz należności dotyczące funduszu alimentacyjnego? chodzi mi o zaległości.W związku ze zmianą ustawy o FA nie będą wystawiane już decyzje o zwrocie długu przez dłużnika. Czy w związku z powyższym przypisane należności z ostatniego okresu świadczeniowego, które oczywiście nie zostały uregulowane przez dłuznika wykazywane będą tylko w saldzie nalezności ogółem, czy będziecie je też wstawiać w zaległości. Czytając literalnie "Zaległością są należności pozostałe do zapłaty, których termin zapłaty minął" zasadnym byłoby wykazać tylko w saldzie ogółem( nie ma terminu zwrotu). Z drugiej strony dłuznik jest zobowiazany do zwrotu nalezności z Fa z odsetkami liczącymi od następnego dnia po dniu wypłaty świadczenia wierzycielce. Czy w związku z tym można przyjąć, że nastepnego dnia po dniu wypłaty świadczenia staje się należność zaległościa?