średni miesięczny koszt utrzymania wychowanka - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 04 mar 2011, 9:46

Mam małe wątpliwosci co do sposobu wyliczenia kosztu utrzymania wychowanka. Czy do tego wyliczenia biore wyłącznie koszty zaksięgowane na koncie 400?
~Krystyna


Napisano: 04 mar 2011, 14:00

czy nikt tego nie liczy?
~Krystyna

Napisano: 04 mar 2011, 16:15

no pewnie że w placówkach się nie liczy - odpłatność nie nalicza sobie placówka
~pytanko

Napisano: 04 mar 2011, 17:33

Witam. Sposób naliczania kosztu utrzymania jednoznacznie określa ustawa o pomocy społecznej. Zasady i składniki brane pod uwagę znajdują się w jednym z początkowych artykułów ustawy. Odpłatność nalicza się na podstawie decyzji a wysokość ustala starosta i jest ona publikowana w dzienniku danego województwa.
~Marcin

Napisano: 05 mar 2011, 20:06

Marcin, dziekuje za odpowiedź, ale - pracuje w domu dziecka od 8 lat i co roku musze wyliczyc koszt utrzymania wychowanka - oczywiście zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. Dopiero na podstawie moich wyliczeń starosta wydaje zarządzenie i podaje do publikacji w dzienniku województwa. Powtarrzam, ze robię to ale ostatnio naszły mnie wątpliwosci czy prawidłowo. i stad zadane pytanie.
\"Art. 6 pkt15 ustawy o pomocy społecznej) średni miesięczny koszt utrzymania w domu pomocy społecznej lub całodobowej placówce opiekuńczo-wychowawczej – kwotę rocznych kosztów działalności domu lub całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej wynikającą z utrzymania mieszkańców lub dzieci, z roku poprzedniego, bez kosztów inwestycyjnych, wydatków bieżących na remonty i zakupy związane z realizacją programu naprawczego, powiększoną o prognozowany średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, przyjęty w ustawie budżetowej na dany rok kalendarzowy, podzieloną przez liczbę miejsc, ustaloną jako sumę rzeczywistej liczby mieszkańców w poszczególnych miesiącach roku poprzedniego, w domu lub placówce;\"

~Krystyna

Napisano: 08 mar 2011, 9:56

Czyli rozumiem, że jestem wyjatkiem, który to liczy?
~Krystyna

Napisano: 08 mar 2011, 16:54

Poproszę o kontakt [email protected]
~para

Napisano: 08 mar 2011, 18:13

Krystyna robię to dokładnie tak samo a następnie wnioskuję do starosty o ustalenie kosztu. Pozdrawiam.
~Marcin


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Oprócz średni miesięczny koszt utrzymania wychowanka - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze przeczytaj również:


Wigilia
czy aby nie za późno?
Diagnoza Indywidualna
Rodzina zastępcza
Indywidualny plan powrotu dziecka do rodziny
macie zatrudnionego BHP- owca???
premie
pomoc pieniężna
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x