stały klient bez dochodu kupił samochód - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 25 lis 2015, 14:04

Witam,

osoba korzystająca co miesiąc z pomocy społecznej, deklarująca że nie pracuje, samotnie gospodarująca, posiadająca niecały hektar przeliczeniowy ziemi i żadnych innych odchodów, ale o której wiemy że nielegalnie pracuje stale u lokalnego przedsiębiorcy ( ani jeden ani drugi nie potwierdza tego faktu) - oświadczyła że zakupiła samochód za 7 tys. zł ( tego typu auta kosztują co najmniej 2 razy drożej). Umowy nie pokazuje.
Świetnie, że postarał się o auto, bo będzie bardziej mobilny ( praca, zakupy, sprawy urzędowe, lekarz itp.), natomiast korzysta stale z pomocy społecznej i nie ujawniał, że ma jakiekolwiek dochody poza dochodem z gospodarstwa rolnego ( niecałe 288 zł miesięcznie).

W Waszej ocenie są podstawy do odmowy przyznania kolejnego zasiłku celowego na żywność z powodu dysproporcji pomiędzy sytuacją majątkową klienta a deklarowanym dochodem?
krulewna


Napisano: 25 lis 2015, 14:10

na oswiadczeniu o stanie majatkowym niech napisze stan posiadania, wartosc samochodu i skad wzial srodki na ten cel, jezeli uzyskal dochod jednorazowy przekraczajacy 5 krotnosc kryt dochod, na podstawie art. 8.10 postepuj jak przepis mowi, pozdrawiam
beaa

Napisano: 25 lis 2015, 14:43

Dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.
krulewna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x