Spokrewniona rodzina zastępcza została na starych zasadach w oparciu o art. 226 ust. 9 ustawy o wspieraniu. Teraz dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności i dochód w postaci zasiłku pielęgnacyjnego. Nie wiem jak mam wystawić decyzję zwiększającą świadczenie dla rodziny zastępczej, czy dać jej ten dodatek 200zł i nie pomniejszać o dochód?
jeżeli rodzina została na starych zasadach to zwiększenie pomocy zgodnie ze starymi zasadami w przypadku uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności, jeżeli otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny to traktujemy jako dochód i pomniejszamy go o 50% wtedy.
Wszystko pięknie tylko na co mam się powołać jeśli dziecko skończyło 7 lat i w chwili obecnej ma 60% podstawy. Nie mogę podnieść do 80% gdyż nie jest ona umieszczona w rodzinie zastępczej na postawie ustawy o nieletnich. I co teraz?
Mam od 7 lat dziecko teraz 8 letnie z orzeczeniem o niepewłnosprawności- mam 1000 zl + 200 za orzeczenie, dochód za zasiłek piel nie jest pomniejszany.
zmieniasz decyzję.
W podstawie piszesz art. 226 ust. 5 i 9 nowej ustawy oraz art. 155 kpa, a w uzasadnieniu powołujesz się na art. 78 ust 2 ustawy o pomocy społecznej i przyznajesz 80% podstawy minus 50% dochodu dziecka, którym jest zasiłek pielęgnacyjny. pozdrawiam.
przepraszam , powinno być art. 78 ust. 4 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej.
art. 78 ust 4 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej, który mówi ile powinno otrzymać dziecko do ukończenia 7 roku życia, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności i go stosujemy również do dzieci powyżej 7. roku życia, gdyż art. 226 ust. 9 ustawy o pieczy mówi, że jeżeli stosujemy ustawę o pomocy społecznej to ukończenie przez dziecko 7. roku życia nie powoduje zmniejszenia świadczenia na dziecko. Pozdrawiam.