Swiadczenia z zagranicy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 paź 2019, 20:42

Pani otrzymała jednorazową swiadczenia z zagranicy (zasilek rodzinny) czy wliczane to do dochodu?
magda1991
Stażysta
Posty: 183
Od: 23 mar 2017, 16:13
Zajmuję się: sr


Napisano: 10 paź 2019, 7:48

bardzo proszę o podpowiedź
magda1991
Stażysta
Posty: 183
Od: 23 mar 2017, 16:13
Zajmuję się: sr

Napisano: 10 paź 2019, 9:25

Art. 8 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej(Dz.U.2019.1507 z późn. zm.) stanowi, że do dochodu nie wlicza się jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego. Zgodnie z piśmiennictwem i orzecznictwem przyjmuje się tu szerokie rozumienie pojęcia świadczenia socjalnego, którego źródłem mogą być zasoby publiczne (krajowe i wynikające z koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego), zakładowe, ubezpieczeniowe czy pochodzące z różnych organizacji, funduszy, stowarzyszeń. Wystarczy tu, że świadczenie zostało wypłacane jednorazowo w formie pieniężnej, jest bezekwiwalentne i przeznaczone na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych. Jeżeli więc z przedłożonego przez stronę postępowania dokumentu jasno wynika, że jest to – tak jak piszesz – jednorazowy, pieniężny zasiłek rodzinny, to nie wliczasz go do dochodu.
***Nie udzielam porad na prywatne wiadomości***
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 490
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi;)
Lokalizacja: Kraina Polan, Wygwizdowie Totalne, Gmina Wygnajewo;)


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny