Świadczenie piel. do końca miesiąca a orzeczenie do połowy miesiąca. Nienależnie? - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 12 lut 2014, 10:21

Upewnijcie mnie proszę. Orzeczenie do 21.01.2014 r. Świadczenie pielęgnacyjne przyznane do końca miesiąca tj. do 31.01.2014 r. Czy świadczenie wypłacone od 22 stycznia do 31 stycznia są nienależnie pobrane i wnioskodawca powinien zwrócić? Jak robicie?
~Pola


Napisano: 12 lut 2014, 10:23

świadczenie prawidłowo przyznałaś
~bachna1

Napisano: 12 lut 2014, 10:23

przyznaje się do konca m-ca
~hala

Napisano: 12 lut 2014, 10:26

Art 24 ust 4 prawo ustala się do ostatniego dnia miesiąca , w którym upływa termin orzeczenia- Czyli nie ma nienależnie pobranych.
~Monia

Napisano: 12 lut 2014, 10:40

j w
~ddddd

Napisano: 12 lut 2014, 10:43

tak - przyznane było prawidłowo (do końca miesiąca). Świadczenie pielęgnacyjne jest jednak świadczeniem dzielonym art. 17 ust 4 i zastanawiam się czy wnioskodawca nie powinien zwracać za te kilka dni.
~Pola

Napisano: 12 lut 2014, 10:48

jest dzielone w przypadku nabycia prawa np. jeżeli ktoś pracował do 10-go i zrezygnował z pracy...
~2222

Napisano: 12 lut 2014, 11:41

jest dzielone kiedy sie nie nalezy za jakies dni miesiaca, a tutaj sie nalezy - sama piszesz ze zostalo przyznane - zreszta dobrze , bo tak wlasnie sie nalezy - do konca miesiaca a nie do daty waznosci orzeczenia
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7394
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Oprócz Świadczenie piel. do końca miesiąca a orzeczenie do połowy miesiąca. Nienależnie? - Świadczenia rodzinne przeczytaj również:


ZDO I SŁUŻEBNOŚĆ
rodzeństwo
Progi zgodności 0 %
ZDO po aktualizacji
Tytuł wykonawczy po nowemu.
decyzja ostateczna a wypłata świadczeń
Zł/zł - zmiana na pełne kwoty, od kiedy
swiadczenie pielegnacyjne
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x