Dzień dobry. Pani ma przyznane świadczenie pielęgnacyjne na nowych zasadach do 30-06-2026 r. W trakcie złożyła o podwyższenie świadczenia, ponieważ młodszy syn uzyskał również orzeczenie. Organ zmienił decyzję i podwyższył świadczenie o 100%.
Problem mam w tym, że dziecko, na które jest podwyższenie ma dłużej orzeczenie, bo do 2028 roku, a na te starsze świadczenie wygasa z końcem czerwca i kobieta nie bezie wnioskować o nowe orzeczenie dla chłopca (nie wiem, dlaczego).
Czy w opisanej sytuacji należy dokonać zmiany decyzji, ponieważ teraz zostaje jedno dziecko.
Proszę o podpowiedz, może ktoś miał taką sytuację.
