Świadczenie pielęgnacyjne - podwyższone - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Napisano: 03 cze 2026, 13:51

Dzień dobry. Pani ma przyznane świadczenie pielęgnacyjne na nowych zasadach do 30-06-2026 r. W trakcie złożyła o podwyższenie świadczenia, ponieważ młodszy syn uzyskał również orzeczenie. Organ zmienił decyzję i podwyższył świadczenie o 100%.
Problem mam w tym, że dziecko, na które jest podwyższenie ma dłużej orzeczenie, bo do 2028 roku, a na te starsze świadczenie wygasa z końcem czerwca i kobieta nie bezie wnioskować o nowe orzeczenie dla chłopca (nie wiem, dlaczego).
Czy w opisanej sytuacji należy dokonać zmiany decyzji, ponieważ teraz zostaje jedno dziecko.
Proszę o podpowiedz, może ktoś miał taką sytuację.
kas321
Referent
Posty: 214
Od: 24 mar 2020, 16:26
Zajmuję się: świadczenia wychowawcze


Napisano: 03 cze 2026, 14:17

Wszystko zależy od tego jakie masz wyrzeczenie w decyzji zmieniającej. Prawidłowo, powinnaś zmienić decyzję matkę w ten sposób, że podwyższyć przyznaną kwotę świadczenia, o której mowa przy dziecku X o 100% w związku ze sprawowaną opieką nad kolejnym dzieckiem Y do 30 czerwca 2026r. i przyznać świadczenie pielęgnacyjne na dziecko Y od 1 lipca 2026r. do 2028r.
Nikodemus
Stażysta
Posty: 141
Od: 11 wrz 2024, 19:56
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 03 cze 2026, 15:46

Na pewno tak nie mam bo to było w 2024 roku i tak naprawdę sama nie wiedziałam jak będzie... dobrze
kas321
Referent
Posty: 214
Od: 24 mar 2020, 16:26
Zajmuję się: świadczenia wychowawcze


Napisano: 08 cze 2026, 9:22

najbezpieczniej zrobić to w osnowie w takim razie w pkt 1 przyznać podwyższone do końca orzeczenia pierwszego dziecka a w drugim na to drugie jako świadczenie pielęgnacyjne ?
AnnaM.
Referent
Posty: 291
Od: 09 gru 2022, 19:14
Zajmuję się: śr/fa/do/dw



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x