Święta - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 01 lis 2015, 19:08

Witam jestem nowym pracownikiem placówki. Mam pytanie co z wychowawcami, pedagogami w okresie świąteczno-noworocznym? Większość dzieci jest na urlopowaniu, nie ma zapotrzebowania na wszystkich wychowawców. Czy w takiej sytuacji są dawane urlopy przymusowe?
Karolinka82


Napisano: 01 lis 2015, 22:23

urlopy przymusowe? Toz to wolny kraj, a jaki to paragraf KP?

Pamiętaj, że zapewnienie dziecku opieki i bezpieczeństwa, praca indywidualna z dzieckiem i grupą , to jedne z WIELU INNYCH powinności wychowawcy w placówce . Czynności które realizuje bez dzieci. Warto to przemyśleć. Ponadto dziecko zawsze może wrócić , bo to miejsce jego pobytu wynikające z postanowienia sadu. Nie dom. Utrzymanie kontaktów bezpośrednich z rodzina , nie oznacza zawsze tzw. urlopowania do domu
A strażacy tez maja urlopy przymusowe między pożarami i wypadkami?
mmariusz

Napisano: 03 lis 2015, 0:01

Dokładnie. U nas to wygląda tak, że wcześniej robimy mały "wywiad" ,żeby było jasne ile dzieci zostaje. Przynajmniej w przybliżeniu. Faktycznie dużo dzieci jest urlopowanych do rodzin , część kadry ma zaplanowany wcześniej urlop i tak zazwyczaj 2 wychowawców jest na świątecznym dyżurze. Reszta ma wolne w grafiku. Przy układaniu grafiku bierze się pod uwagę kto pracował w zeszłym roku, a kto w poprzednich latach. Dość jasne i przejrzyste, ale nie oznacza,że brak zgrzytów w tym temacie ;)
Lila

Napisano: 03 lis 2015, 9:59

Otóż to. Wyjazd dzieci nie oznacza zamknięcia placówki, ani jakiegoś okresu wakacyjnego. Tak trzeba myśleć żeby zawsze teza iż jesteśmy potrzebni, była słuszna.
A z drugiej strony, obserwowane z boku te okazjonalne akcje, świąteczne, wakacyjne tzw urlopowania dzieci do domu, gdzie w innych okresach brak jest inicjatywy rodziców, wyglądają dość dziwnie.
mmariusz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x