Świetlica socjoterapeutyczna - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 11 maja 2010, 14:37

Jako MOPS mamy zamiar powołać do życia w naszej gminie świetlicę socjoterapeutyczną. Niestety jak to zwykle bywa w małych ośrodkach brakuje wszelkich informacji nt jej statusu prawnego, struktury organizacyjnej i źródeł jej finansowania. W związku z tym zwracam się z prośbą o przekazanie nam wszelkich pomocnych informacji dotyczących funkcjonowania świetlicy środowiskowej a przede wszystkim: źródeł jej finansowania (czy są to środki własne gminy np. z programu profilaktyki i rozw. problemów alkoholowych czy fundusze zewnętrzne a jeżeli tak to jakie??) pracowników jakich należy zatrudnić (wykształcenie) i formę prawną. Jaki będzie sredni koszt utrzymania takiej placówki przy założeniu ze będziemy mieć ok. 20 do 30 dzieci. Jeśli chodzi o formę prawną to domyślam się że jest to placówka opiekuńczo – wychowawcza wsparcia dziennego.
Bardzo proszę o informację. Z góry bardzo dziękuję!!
~Lutek


Napisano: 14 maja 2010, 1:16

Środki własne gminy, może być z alkoholówki jeśli będzie wykazany związek z zapobieganiem alkoholizmowi i jego skutkom, można wystąpić o dodatkowe środki na doposażenie z programu MPiPS \"Świetlica, praca, staż\" do 10.000 zł było do tej pory. Zasady funkcjonowaniam zadania, kadrę reguluje rozporządzenie w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych, musi być regulamin uzgodniony z właściwą jednostką samorządu terytorialnego. Może być to placówka zwykła lub specjalistyczna, może być prowadzona przez gminę lub przez organizację pozarzadową lub Kościól na zlecenie, musi zostać wpisana do rejestru Wojewody - patrz ustawa o pomocy społecznej.
~Basia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Oprócz Świetlica socjoterapeutyczna - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze przeczytaj również:


Szukam placówki dla dziecka z faz
kontrola zarządcza
pokój wychowawców
dyskryminacja
nazwijmy rzeczy po imieniu
szukam pracy
Nagroda jubileuszowa NR 2
chcę pracować!
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x