Świetny dowcip - HYdE PaRK

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
Badania niszczące Odgrodzenie parkingu od trawnika Co na żywopłot Wyprowadzka z Hyde Parku coś pozytywnego GRY Jak dzieci rozmawiają ze sobą podczas grania w gry online? Słyszałem - więcej nie chcę

Napisano: 28 wrz 2015, 13:49

"Zachowuje się poprawnie", "ustabilizowany tryb życia", "może go zresocjalizować" - tak pozytywnie wypowiedział się sąd o skazanym, który miał trafić do więziennej celi, ale karę zamieniono na elektroniczny dozór. O kim? - o Zbigniewie Stonodze. To nie żart, sąd tak na poważnie.

Zbigniew Stonoga to ten sam człowiek, który opublikował w internecie akta śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej, wulgarnie obrażający wszystkich krytyków, skazywany wieloma wyrokami za rozmaite przestępstwa. Co równie ważne, mocno zaangażowany politycznie i startujący w wyborach parlamentarnych.

Trzeba wierzyć, że to ostatnia okoliczności nie miała żadnego wpływu na postanowienie sądu w Warszawie, który bardzo złagodził karę Stonodze za oszustwo. Był bowiem skazany na rok pozbawienia wolności. Tymczasem nie pójdzie do więzienia.

"Sąd zamienił mu tę karę na areszt domowy. Stonoga spędzi więc rok z elektroniczną bransoletką na nodze" - podaje Radio Zet.

Brzmi to absurdalnie, bo Stonoga już raz miał taką "bransoletkę". Kilka miesięcy temu, na specjalnie zwołanej konferencji, w obecności dziennikarzy, jednak ją zniszczył (patrz zdjęcie).

Ale teraz najciekawsze. Dziennikarze Radio Zet zapoznali się z uzasadnieniem sądowej decyzji. To zdumiewająca lektura.

"Z wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez sąd wynika, iż skazany prowadzi obecnie ustabilizowany tryb życia i wykonywanie kary w domu może go zresocjalizować" - to jeden fragment. Drugi jest jeszcze lepszy: "zdaniem sądu Stonoga, mimo że jest osobą wielokrotnie karaną za popełnianie przestępstw, aktualnie zachowuje się poprawnie i dąży do ustabilizowania swojej sytuacji życiowej".
stańczyk


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x