szkolenie w weekend, co z godzinami pracy - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 25 wrz 2017, 14:29

Pracownicy jadą w weekend na dwudniowe szkolenie. Czy za taki udział w szkoleniu należą im się wolne?
mm102
Referent
Posty: 207
Od: 07 maja 2017, 12:01
Zajmuję się: kadry


Napisano: 27 wrz 2017, 22:41

Nie. To jest szkolenie a nie oddelegowanie do pracy, chyba że maja prowadzić to szkolenie to wtedy tak ;)
cpr3
Starszy referent
Posty: 583
Od: 14 mar 2017, 16:13
Zajmuję się: pfron

Napisano: 28 wrz 2017, 8:19

Bzdura. Pracownik jest zobowiązany stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy (art. 100 § 1 k.p.). W przypadku więc, gdy pracodawca wyda pracownikowi polecenie uczestniczenia w danym szkoleniu, nawet poza godzinami pracy lub w dzień wolny od pracy, pracownik jest zobowiązany do uczestnictwa w takim szkoleniu. Czas szkolenia należy wówczas traktować jako czas pracy. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 k.p.).
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 29 wrz 2017, 9:05

Tyle, że to nie było polecenie przełożonego. Wyjazd na szkolenie był całkowicie dobrowolny.
mm102
Referent
Posty: 207
Od: 07 maja 2017, 12:01
Zajmuję się: kadry

Napisano: 29 wrz 2017, 9:09

Nie ma czegoś takiego, chyba, że załatwiają to sobie indywidualnie, prywatnie - wtedy to ich prywatna sprawa. Jeśli załatwia to firma to nawet jak jadą dobrowolnie - są w pracy.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 29 wrz 2017, 11:05

Jednak nie do końca się z tym zgadzam. Czas dyżuru też jest czasem w dyspozycji pracodawcy, a jednak nie wlicza się go do czasu pracy. A jeśli szkolenie trwa np. 9 godzin też do czasu pracy wliczam tylko 8 godzin.
mm102
Referent
Posty: 207
Od: 07 maja 2017, 12:01
Zajmuję się: kadry

Napisano: 29 wrz 2017, 13:21

Róbcie jak uważacie, w mojej opinii to jest nie do końca w porządku wobec pracowników ;) A co do czasu pracy:

http://kadry.infor.pl/kadry/indywidualn ... gacji.html
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x