szo a zarejestrowanie w urzędzie pracy - Świadczenia rodzinne

  
Strona 3 z 3    [ Posty: 24 ]

Napisano: 19 lut 2015, 9:47

"Do czasu otrzymania decyzji o przyznaniu świadczenia wnioskodawca nie może być pewien, że to świadczenie otrzyma" ---> a to nie da sie sprawdzic, obliczyc jak osoba przychodzi?? najpierw bierze wniosek itp to sie z nia rozmawia i dowiaduje jakie dochody jaka sytuacja to chyba raczej wiadomo
Gość


Napisano: 19 lut 2015, 10:03

Nam też przynoszą decyzję o wyrejestrowaniu np. z dniem 19-02-2015 i przyznajemy SZO od 20-02-2015.
ELA999

Napisano: 19 lut 2015, 11:31

Gość, ela - rzecz w tym że w ustawie nie jest napisane, że status osoby bezrobotnej wyklucza pobieranie czy to SP czy SZO.
Jak długo byście takiego zapisu nie szukali, i tak go nie znajdziecie. Też kiedyś szedłem drogą wskazaną przez MPiPS, tylko że tego nie da się obronić przed SKO, o czym kilkukrotnie się przekonałem.
jeśli idzie o przepisy:
Art. 24 ust. 2a Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia uzależnionego od niepełnosprawności, prawo to ustala się począwszy od miesiąca, w którym złożono wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności.
Rozumiem, że działacie zgodnie z przepisem i odmawiacie stronie prawa do świadczenia na okres od pierwszego dnia miesiąca, w którym złożono wniosek o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności do dnia wyrejestrowania z PUP i przyznajecie od dnia następnego.
Tyle, że wtedy uzasadnić odmowę prawa do świadczenia można wyłącznie dowodząc, że fakt pozostawania w rejestrze PUP stoi w sprzeczności z niepodejmowaniem zatrudnienia, co jest karkołomnym przedsięwzięciem, wielokrotnie uwalanym na poziomie SKO i WSA.
Jest też drugie, kuszące, wyjście, polegające na darowaniu sobie odmowy. Wówczas jednak organ nie realizuje w pełni art. 24 ust.2a, czyli cały czas pozostaje w zwłoce jeśli idzie o rozpatrzenie wniosku w części, narażając się na skargę na bezczynność.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 3317
Od: 19 lut 2014, 10:39
Zajmuję się:
Lokalizacja: z OPS

Napisano: 19 lut 2015, 12:24

Gość pisze:"Do czasu otrzymania decyzji o przyznaniu świadczenia wnioskodawca nie może być pewien, że to świadczenie otrzyma" ---> a to nie da sie sprawdzic, obliczyc jak osoba przychodzi?? najpierw bierze wniosek itp to sie z nia rozmawia i dowiaduje jakie dochody jaka sytuacja to chyba raczej wiadomo
A potem pracownik socjalny idzie na wywiad i się okazuje, że jednak zachodzą okoliczności uniemożliwiające przyznanie świadczenia.
Zofia



  
Strona 3 z 3    [ Posty: 24 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x