do 1 stycznia 2015 opiekun ubiegający się o szo nie będzie już musiał rezygnować z pracy i przedstawiać np świadectwa pracy; co brać od takich ludzi jakieś oświadczenie że nie podejmuja pracy ?
oświadczenie że sprawuje opiekę na niepełnosprawną matka/ojcem/id. , nie pracuje i nie podejmuje żadnego zatrudnienie, nie podlega/podlega ubezpieczeniu...... z innych tytułów, nie jest zarejestrowany w PUP,
czy przy szo kto pierwszy złozy wniosek temu przysługuje zasiłek (chodzi o wnuka który sprawuje opiekę) czy raczej w pierwszej kolejności powinny ubiegac się dzieci
jeśli wnuk zawnioskuje o SZO na babcię, a babcia miała 5 dzieci , czy weryfikujemy dlaczego dzieci się nie opiekują ? jedna córka mieszka z matką ale pracuje i wysłała o SZO swego syna , który z nimi mieszka ( on jest cały czas zarejestrowany w urzędzie pracy ) czy ma się wyrejestrować przed złożeniem u nas wniosku o SZO ? czy po ewentualnym przyznaniu SZO idzie z naszą decyzją do Urzędu Pracy i oni go dopiero wyrejestrowują od dnia przyznania SZO jak to ma być rozwiązane ?
Może ktoś podać ustawę (rozporządzenie), które reguluje zmiany o których jest mowa powyżej???? Z tego co mi wiadomo, w dzienniku ustaw nie ma żadnej uchwały. Skąd wiecie o tych zmianach??? Czy coś się zamieni w kwestii rolników (nie będą musieli rezygnować z opłacania KRUS-u). Od kiedy mają wejść z życie owe zmiany? Jakie dokumenty będą potrzebne???
ustawa o ustalaniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U z 2014 r. poz. 567) niniejszą ustawą zmieniono między innymi zapisy w ustawie o świadczeniach rodzinnych.
a co z wnukami? U mnie ma się ubiegać wnuczka, która mieszka na moim terenie, a w sąsiedniej gminie babcia z córką, która ma emeryturę, czyli świadczenie z tytułu wieku a nie zdrowia. Jak to rozstrzygnąć?. Według mnie powinny być zaświadczenia lekarskie, że nie może tej opieki sprawować uprawniona w pierwszej kolejności córka, a jeszcze lepiej orzeczenie z komisji o znacznym stopniu córki, no może umiarkowanym. Takich przypadków trochę będzie jak to rozstrzygniecie?