Tom, Szarak i inni proszę o pomoc- skł. zdrowotna dla obywatela UKR - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Napisano: 15 maja 2026, 8:45

Wita,
mam pytanie w miesiącu marcu 2026 r. wypłaciliśmy obywatelowi Ukrainy ŚP w kwocie 437 zł, w tym samym miesiącu opłaciliśmy składkę zdrowotną w kwocie 304,74 zł z Funduszu Pomocy, ŚP za okres od 05.03.2026 do 31.03.2026 było wypłacone w kwietniu. Czy z Funduszu Pomocy powinnam opłacić składkę zdrowotną w kwocie 39,33 zł, a resztę z budżetu państwa?
Gosia1981
Referent
Posty: 422
Od: 27 mar 2017, 10:43
Zajmuję się: DM


Napisano: 15 maja 2026, 8:57

Nie. Dobrze zrobiliście. Takie też dostaliśmy wytyczne.
Szarak
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 6886
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 15 maja 2026, 9:04

Szarak pisze:
15 maja 2026, 8:57
Nie. Dobrze zrobiliście. Takie też dostaliśmy wytyczne.
Bardzo dziękuję, a wytyczne dostaliście od Wojewody? bo ja jestem z województwa Śląskiego i nie przypominam sobie żebyśmy otrzymali na tą okoliczność żadnych wytycznych, tylko odnośnie wypłaty świadczeń rodzinnych było skierowane do nas pismo, a rozmawiałam z osobami z ościennych miast i każdy robił inaczej.
Skoro w marcu było ŚP w kwocie 437 zł, to składkę zdrowotną podzielili, od kwoty faktycznie wypłaconej.
Gosia1981
Referent
Posty: 422
Od: 27 mar 2017, 10:43
Zajmuję się: DM


Napisano: 15 maja 2026, 9:13

Nam Wojewoda przesłał 2.04.2026 wytyczne z Ministerstwa znak pisma DPR-III.513.4.2026 z 01.04.2026
Szarak
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 6886
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 15 maja 2026, 9:41

Szarak pisze:
15 maja 2026, 9:13
Nam Wojewoda przesłał 2.04.2026 wytyczne z Ministerstwa znak pisma DPR-III.513.4.2026 z 01.04.2026
Szarak a to pismo jest od Wojewody Śląskiego? bo teraz raz jeszcze sprawdziłam w Kancelarii Głównej naszego Ośrodka i do nas żadne pismo nie wpłynęło, czy jak będziesz miał czas mogłabym prosić o przesłanie skanu (mogę podać swój adres mailowy)? z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc:)
Gosia1981
Referent
Posty: 422
Od: 27 mar 2017, 10:43
Zajmuję się: DM

Napisano: 15 maja 2026, 9:42

Ja podlegam pod Wojewodę Małopolskiego. To nie są jego wytyczne tylko wyjaśnienia przesłane wprost z Ministerstwa dlatego podałem sygnaturę pisma.
Szarak
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 6886
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x