Trójka dzieci, jedno wspólne

Wybrane tematy:
Opowiedz o swych traumatycznych przeżyciach z SI KDR Duplikat, krok po kroku Małżeństwo bez wspólnych dzieci zamiast nazwisko imię KDR- dziecko niepełnosprawne osoba wcześniej była posiadaczem KDR
ODPOWIEDZ
madziach

Trójka dzieci, jedno wspólne

Post autor: madziach »

Małżonkowie mają po jednym dziecku z pierwszych związków i jedno dziecko wspólne. Dziecko męża mieszka z matką, ale ojciec nie jest pozbawiony praw rodzicielskich, płaci alimenty. Czy w takiej sytuacji przysługuje karta dużej rodziny?
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 938
Rejestracja: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska
Kontakt:

Re: Trójka dzieci, jedno wspólne

Post autor: naitsyrk85 »

madziach pisze:Małżonkowie mają po jednym dziecku z pierwszych związków i jedno dziecko wspólne. Dziecko męża mieszka z matką, ale ojciec nie jest pozbawiony praw rodzicielskich, płaci alimenty. Czy w takiej sytuacji przysługuje karta dużej rodziny?
Tak przysługuje, masz taki przypadek w pytaniach i odpwoeidzach na stronie rodzina.gov.pl przeanalizuj sobie
mmmmbrrrrrr

Re: Trójka dzieci, jedno wspólne

Post autor: mmmmbrrrrrr »

a co w przypadku gdy matka mieszka z 2 dzieci w Polsce a ojciec mieszka z 1 dzieckiem za granicą? Czy to dziecko za granicą ma prawo do KDR?
Natuś

Re: Trójka dzieci, jedno wspólne

Post autor: Natuś »

art. 5 pkt 1 ustawy - prawo do posiadania Kart przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, który jest osobą posiadającą obywatelstwo polskie, mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej
Wiolla100

Re: Trójka dzieci, jedno wspólne

Post autor: Wiolla100 »

Pomocy! mam problem, matka ma 3 dzieci (mieszkają razem z nią) z czego 2 dzieci z obecnym partnerem, nie są małżeństwem ale partner ma 1 dziecko z inną kobieta ale z nim nie mieszka. czy jemu należny się KDR i czy na jednym wniosku razem z obecną partnerką ?
Chodzi o to że ma faktycznie 3 dzieci ale mieszka tylko z 2 dzieci.
Mało tego ma ograniczone prawa ale ze względu na kuratora który nadzoruje rodzinę w kwestiach wychowawczo opiekuńczych,czy ograniczenie takich praw nie przeszkadza w wydaniu KDR?
ODPOWIEDZ