TytUŁ - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 03 cze 2026, 11:21

19.10.2017 wydaliśmy decyzję żądającą zwrotu nienależnie pobranego zasiłku rodzinnego, następnie wystawiono upomnienie a 08.02.2018r. tytuł wykonawczy. W kwietniu 2025 otrzymaliśmy z Urzedu Skarbowego postanowieni w sprawie umoorzenia postępowania egzekucyjnego.
W sygnity tytuł wykonawczy został zakończony. Co dalej ze sprawą???
maja123@
Praktykant
Posty: 19
Od: 23 mar 2026, 15:33
Zajmuję się: świadczenia rodzinne


Napisano: 03 cze 2026, 13:06

Jeżeli Urząd skarbowy uznał, że dłużnik jest ,, goły i wesoły” tzn. aktualny majątek lub dochód dłużnika (np. rachunki bankowe, wynagrodzenie) jest zbyt niski, aby po odliczeniu opłat za działania urzędu (np. opłata manipulacyjna, opłaty egzekucyjne, koszty korespondencji) pozostała jakakolwiek kwota na pokrycie długu - umarza postępowanie egzekucyjne
Urząd skarbowy może jednak ponownie wszcząć postępowanie, jeśli sytuacja majątkowa dłużnika ulegnie poprawie (np. dłużnik podejmie nową pracę lub nabędzie nowy majątek).
Dlatego masz trzy lata ( po tym czasie następuje przedawnienie) jako wierzyciel aby wskazać nowe źródła, z których można prowadzić egzekucję (np. nowy rachunek bankowy dłużnika, nowe miejsce pracy, ruchomości). Aby ponownie wszcząć umorzone postępowanie, wierzyciel musi złożyć nowy wniosek egzekucyjny i wskazać w nim składniki majątkowe, z których można zaspokoić dług. Bez podania nowych danych (np. numeru konta, nazwy nowego pracodawcy), urząd skarbowy odrzuci wniosek.
Nikodemus
Stażysta
Posty: 141
Od: 11 wrz 2024, 19:56
Zajmuję się: ŚR



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x