ubezpieczenie zdrowotne - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 10 sie 2015, 9:30

Klientka pobierała zasiłek stały , gdyż jest osobą niepełnosprawną o znacznym stopniu mieszka z rodzina , obecnie syn podjął pracę i dochód rodziny nie kwalifikuje ja do dalszego otrzymywania zas. stałego . Nie wiem co zrobić z jej ubezpieczeniem zdrowotnym. Proszę o pomoc klientka ma 55 lat.
Weronka


Napisano: 10 sie 2015, 9:43

Każda osoba podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego (np. pracownik) ma obowiązek zgłosić do tego ubezpieczenia członków swojej rodziny. Do objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym członka rodziny wystarczające jest zgłoszenie przez jedną osobę podlegającą obowiązkowi ubezpieczenia. Zgłoszenie takie jest przekazywane do ZUS przez płatnika składek.

Na płatniku składek ciąży obowiązek zgłaszania do ubezpieczenia zdrowotnego lub wyrejestrowania z tego ubezpieczenia członków rodziny osoby ubezpieczonej.

Za członka rodziny - do celów ubezpieczenia zdrowotnego - uważa się:


dziecko własne, dziecko małżonka, dziecko przysposobione, wnuka albo dziecko obce, dla którego ustanowiono opiekę, albo dziecko obce w ramach rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka, do ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli uczy się dalej w szkole, zakładzie kształcenia nauczycieli, uczelni lub jednostce naukowej prowadzącej studia doktoranckie - do ukończenia 26 lat, natomiast jeżeli posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi - bez ograniczenia wieku,

małżonka,

wstępnych pozostających z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym
abc

Napisano: 19 sie 2015, 9:30

Mam pytanie... Czy można odmówić ubezpieczenia zdrowotnego ze środków publicznych osobie, nie rejestrującej się w PUP,która trafiła do szpitala po spowodowaniu wypadku pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dochód nie przekracza kryterium.
Nkaja
Praktykant
Posty: 1
Od: 18 sie 2015, 10:08
Zajmuję się:

Napisano: 19 sie 2015, 9:41

NIE - a na jakiej podstawie odmówisz- bo była po alkoholu i narkotykach?
I zasada pracy prac.socj.- NIE OCENIAJ
zzzz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x