ubezpieczenie zdrowotne a brak możliwości ustalenia sytuacji - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 03 lis 2021, 10:31

co zrobić:
szpital (z innego powiatu)zwrócił się z wnioskiem o objęcie mężczyzny ubezpieczeniem zdrowotnym (90 dni). Z treści wywiadu przeprowadzonego przez szpital nic nie wynikało, ponieważ pracownik socjalny nie ustalił sytuacji osoby. Z danych posiadanych przez tutejszy OPS wynika, że klient ma gospodarstwo rolne, jednak nie figuruje w rejestrze KRUS. Klient ma ojca, z którym nie można przeprowadzić rozmowy w miejscu zamieszkania, ponieważ również przebywa w szpitalu, z tym, że w innym powiecie niż syn. Co dalej? Jak ustalić, czy panowie prowadzą wspólne czy też odrębne gospodarstwo domowe? Czy szukać kolejnych członków rodziny, czy też przeprowadzić rozmowy z sąsiadami?
dodw
Stażysta
Posty: 67
Od: 31 lip 2017, 9:04
Zajmuję się: PS


Napisano: 05 lis 2021, 10:15

Jesli ten pan jest właścicielem gospodarstwa rolnego, to nieważne, że nie opłaca sobie w KRUS składek. Z mocy ustawy tam podlega zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego i nawet gdyby jego dochód nie przekraczał ustawowego kryterium, nie możecie wydać mu decyzji na 90 dni.
mamala
Starszy referent
Posty: 546
Od: 24 lut 2017, 9:47
Zajmuję się: ps,św, stypendia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x