ubezpieczenie zdrowotne finansowane ze środków publicznych - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 11 mar 2019, 14:31

Podpowiedzcie, co mam zrobić: Kobieta była objęta ubezpieczeniem zdrowotnym finansowanym ze środków publicznych przez 90 dni. Okres ubezpieczenia minął kilka dni temu, a osoba przychodzi i chce ponownie być objęta ww. ubezpieczeniem.
Czy można udzielić jej takiej pomocy, jeśli przed chwilą z niej korzystała?
Nadmieniam, że dotychczas kobieta nic nie zrobiła, aby zmienić swoją sytuację. Z tego co wiem, leczy się, do rejestracji w PUP raczej się nie wybierze.
dodw
Stażysta
Posty: 69
Od: 31 lip 2017, 9:04
Zajmuję się: PS


Napisano: 11 mar 2019, 15:49

Można wydać (wydawać wiele razy) decyzję na kolejne 90 dni, jeżeli tylko wnioskodawca spełnia przesłanki określone w ustawie. Można odmówić jedynie z przyczyn określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.2018.1510 ze zm.), czyli cudzoziemcom (niektórym), w przypadku posiadania innego tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego, niespełnianiu kryterium dochodowego z pomocy społecznej lub stwierdzenia dysproporcji pomiędzy między udokumentowaną wysokością dochodu a sytuacją majątkową osoby lub rodziny. Inne powody odmowy nie wchodzą w grę. Często z wygodnictwa klienci wnioskują u nas o decyzję na 3 miesiące i mają spokój. Natomiast PUP by ich wzywał parę razy i jeszcze przypadkiem „na roboty” wysłał. Warto sprawdzić, czy pani ma możliwość rejestracji w PUP, czy też faktycznie taka chora.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1361
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x