udzielanie informacji - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 13 lis 2015, 9:18

Na jakiej podstawie możemy udzielać informacji innym podmiotom o korzystaniu przez rodziny z pomocy do celów np umorzenia zaległości za podatek, wodę, ścieki, czynsz.... :| :?:
Gość


Napisano: 13 lis 2015, 10:48

Na wniosek dłużnika wydaj zaświadczenie o korzystaniu z pomocy społecznej (okresy, kwoty - co będzie chciał). To najbezpieczniejsza droga. Dla innych instytucji tylko zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i ustawą o pomocy społecznej - czyli zazwyczaj nie ma wystarczających podstaw w wymienionych przez Ciebie sytuacjach. Zresztą - o umorzenie zaległości ubiega się dłużnik i to właśnie jemu powinno zależeć na udowodnieniu swojej trudnej sytuacji. Warto pamiętać, że odpowiedzialność za informacje (w tym inf. "wrażliwe") ponosi ten, kto ich udziela, a nie ten, kto o nie pyta... Dlatego Urzędy gmin, spółki i zarządcy nieruchomości mogą pytać praktycznie o wszystko, a my - przy braku wystarczających podstaw prawnych - nie udzielamy takich informacji posiłkując się art. 100 ust. 1 uops.
jakobos
Stażysta
Posty: 168
Od: 30 maja 2007, 17:28
Zajmuję się:
Lokalizacja: zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x