umieszczenie w Domu Samotnych Matek z Dziećmi - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 lut 2015, 11:00

Nasza była mieszkanka ( ostatnie zameldowanie na pobyt stały w naszej gminie) ze względu na swą trudną sytuację życiową zamieszkała w Domu Samotnych Matek z dziećmi prowadzonym przez Monar. Mieszka tam razem z 4 dzieci. Dom zwrócił się do nas o pokrycie odpłatności za pobyt i wyżywienie. Pierwszy raz mamy taka sytuację, nie wiemy jakie dokumenty mamy zgromadzić. Otrzymaliśmy wywiad z tamtejszego OPS przeprowadzony z klientką bo ubiega się także o zasiłek celowy.
Czy musimy mieć jakieś porozumienie z tym domem?
wkj

Napisano: 17 lut 2015, 12:38

Nikt nie miał takiego przypadku? pomóżcie, a co z wprowadzeniem tego do pomostu??
wkj

Napisano: 17 lut 2015, 13:29

Dokumenty zbierasz lub dobierasz zgodnie z rozporządzeniem dot. domu matek samotnych z dziećmi...co do odpłatności to skomplikowana sprawa bo albo jest to dom prywatny albo ma zgodę Urzędu Wojewódzkiego (tak jak DPS). Skoro jest to prowadzone przez Monar to prowadzi jako stowarzyszenie więc zgody nie ma i jest prywatnym "ośrodkiem". Aby opłacić pobyt musisz wciskać celówki, okresówki i świadczenia pieniężne. Gdyby był "państwowy" to bez problemu idzie pokrycie kosztów pobytu w DSM ze specjalnego paragrafu (nie znam sie na nich) i musi być w budżecie na ten cel. Porozumienie musi być podpisane w przypadku państwowego domu a tu musi być zwykła umowa z ustaleniem odpłatności.
megida

Napisano: 17 lut 2015, 20:25

U nas w DSM prowadzonym przez Monar dzień pobytu kosztuje 22,-zł. Po przeprowadzeniu wywiadu wydajemy decyzję na opłacenie jednego posiłku (obiad), pozostałe koszty pokrywa z własnego dochodu i ewentualnej pomocy finansowej z Ośrodka. Nie dajemy zasiłku celowego na pokrycie kosztów pobytu. Kwota jaką płacimy za obiad została wczesniej ustalona pomiędzy Ośrodkiem i DSM. Pozdrawiam.
krzak


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x