umieszczenie w dps osoby nieświadomej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 07 lut 2018, 10:11

Witam,
chora na alzheimera dotychczas opiekował się nią mąż z pomocą córki. Ale mąż zachorował i zabrała go córka do siebie(małżeństwo nie ma wspólnych dzieci). Pani chora przebywa w szpitalu nieświadoma ale zaraz ma zostać wypisana, jej dzieci twierdzą że nie mogą się nią opiekować, zapad wyrok o ubezwłasnowolnieniu ale jeszcze nie prawomocny. Dzieci kobiety naciskają by jak najszybciej umieścić mamę w DPS ale nie ma opiekuna prawnego...co robicie w takich sytuacjach. Bierzecie pod uwagę majątki osób? Pani chora ma duży dom w mieście gdzie mieszkają Jej dzieci.
smerfetka1
Praktykant
Posty: 20
Od: 29 lip 2016, 9:02
Zajmuję się:


Napisano: 21 lut 2018, 8:45

Trzeba napisać do Sądu o umieszczenie w DPS bez zgody. Niestety może to potrwać dobrych kilkanaście dni w najlepszym przypadku. A rodzina do tego czasu musiałaby się osobą zając. Córka jest zobowiązana do alimentacji więc niech nie kombinuje, że nie może się matka zając, tylko weźmie ją na czas oczekiwania na postanowienie Sądu. DPS ma obowiązek przyjąć gdy jest postanowienie Sądu, oczywiście jak ma miejsca. Trzeba poszukać DPSu z wolnym miejscem i już się dogadywać. Generalnie takie sprawy nie są proste.
P.S. Można dogadać się ze szpitalem, aby ja przetrzymał do czasu postanowienia Sądu - czasami to działa.
profesor
Praktykant
Posty: 4
Od: 20 lut 2018, 20:40
Zajmuję się: pracownik socjalny


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x