Umowa na zastepstwo - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 01 paź 2015, 12:19

Witam,
mam pytanie ..właśnie wróciłam z urlopu macierzyńskiego (nie byłam pełnego roku tylko 8mc.) i mam pytanie...osoba która mnie zastępowała (jestem księgową) była zatrudniona na 3/4 etatu i zarabiała nieproporcjonalnie więcej niż ja na cały etat..czy tak może być??po przeliczeniu jej zarobków z tych 3/4 etatu wyszło mi że powinnam zarabiać o 1500zł więcej!podobnie było z nagrodą...całą ciążę chodziłam do pracy byłam tylko tydzień na chorobowym a dostałam 400zł nagrody a pani która mnie zastępowała dostała 3500zł. Cy to jest sprawiedliwe, czy sa jakieś przepisy które to regulują???dla mnie jest to dyskryminacja i nie wiem jak to uzasadnić bo chciała bym z tym coś zrobić??gdzie się udać??
jola1030


Napisano: 02 paź 2015, 23:46

Nie ma przepisów które to regulują. Pracodawca mógł wynagradzać te osobę lepiej lub gorzej. Jeśli płacił jej więcej znaczy, ze uznał iż ta osoba ma wyższe kwalifikacje , co już podnosi pensję, jeśli do tego miała większe doświadczenie i sumiennie wykonywała obowiązki wówczas mogła otrzymać wyższa nagrodę. Wg mnie powinnaś zwrócić się do pracodawcy z wnioskiem o zrównanie wynagrodzenia ze średnia jaką osiągała tamta księgowa powołując się na równe traktowanie. To jest jednak niezawisła decyzja dyrektora.
Vienna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x