usamodzielnienie upośledzonego wychowanka

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 07 sty 2009, 23:33

witam
mam takie pytanie..
U mnie w placówce jest wychowanek uposledzony w stopniu umiarkowanym, w pazdzierniku kończy 18 lat. Do domu nie może powrócić. Chcemy go umieścić po ukończeniu 18 roku życia w DPS.
Jaka jest procedura, aby tego dokonać? kto musi na to wyrazic zgodę wychowanek czy jego matka-opiekun prawny?
czy przed umieszczeniem musimy postarać się o rentę dla chłopca?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc...
~aska


Napisano: 08 sty 2009, 14:54

Myślę, że pomóc w tym powinien PCPR właściwy ze względu na miejsce zameldowania dziecka. W naszej placówce nie umieszczaliśmy jak dotąd żadnego dziecka w DPS (przynajmniej w tym czasie odkąd tam pracuję), a dzieciom upośledzonym załatwiamy renty. Jeśli są ku temu podstawy to należy podjąć starania w tym kierunku w przypadku Waszego dziecka
~Marta

Napisano: 09 sty 2009, 3:38

Renta to podstawa, bez tego nikt nie przyjmie wychowanka do DPS-u!
~aga

Napisano: 11 sty 2009, 0:30

dziękuję za pomoc
jeszcze jedno wychowanek ten w pazdzierniku kończy lata. O rentę mogę się starać dopiero po uzyskaniu przez niego pełnoletności tak? wiec co z nim mamy zrobić od czasu uzyskania pełnoletności do otrzymania renty?
Nie mam pojęcia jak to rozwiązać...
~aska

Napisano: 11 sty 2009, 1:04

Mieliśmy podobny przypadek, ale nie pamietam jak dokładnie to się toczyło. \"Odświeżę pamięć\" i odezwę się. Pewna jestem, że renta była konieczna!!!
~Aga

Napisano: 14 sty 2009, 1:47

bede bardzo wdzięczna za pomoc
~aska

Napisano: 06 lut 2009, 11:44

od 17 lat mozna skladac wniosek o uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawnosci do renty jaką komisja przyzna,ja mam wychowanka ma 17 lat ,uposledzenie umiarkowane tyle ze on wraca do domu rodzinnego a juz skladalismy dokumenty,to chyba nalezy zrobic przed ukonczeniem 18lat.
~tomasz

Napisano: 27 lut 2009, 19:17

jak nie będzie miał renty to gmina będzie za dps płacić. Rodzic lub opiekun prawny (jeśli jest) przed 18-tką wnioskuje o umieszczenie wychowanka po osiągnięciu pełnoletności w dps ponieważ wymaga dalej opieki i nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Procedurę usamodzielnienia przeprowadzamy jeśli wychowanek jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Skoro ma iść do dps to pewnie nie jest. Powiadomcie gminę właściwą ze względu na miejsce pochodzenia wychowanka o jego sytuacji, załączcie wszystkie dokumenty zdrowotne jakimi dysponujecie i poproście w piśmie gminę już o podjęcie kroków w celu znalezienia właściwego typu dps. Wychowanek w dniu 18 urodzin może już podpisać wniosek o skierowanie do dps. Gmina podpowie wam całą procedurę.
~Iza PCPR

Napisano: 19 mar 2009, 22:56

a co w przypadku, gdy dziecko jest bezdomne,bez zameldowania, też z upośledzeniem?
~aga


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x