Ustalenie samodzi. gosp. przy zasiłku okresowym - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 24 paź 2016, 18:59

Witam, być może ktoś z was pomoże. W domu mieszkają osoby A,B,C. A i B to małżeństwo, zaś C - siostra osoby A (szwagierka osoby B). Tylko osoba B ma dochód(pracuje). Osoba C prowadziła dotychczas osobne gospodarstwo domowe, zaś małżeństwo A i B - gospodarowali wspólnie. Miesiąc temu osoba C straciła dochód, poważnie zachorowała i nadal z powodu choroby po wyjściu ze szpitala wymaga stałej opieki. Zajmuje się nią od miesiąca osoba A (siostra), która przeznaczyła część pieniędzy swojego męża (osoby B) (około 300 zł) jednorazowo na zakup leków i jedzenia dla chorej osoby C. Osoba B zadeklarowała, że nie jest zobowiązana do pomagania osobie C (szwagierce) i nie będzie tego robić, choćby osoba C miała umrzeć (ani dawać jej pieniędzy na życie, ani kupować jedzenia, leków, itp.). Ponieważ siostra osoby C też nie ma pieniędzy, nie ma dochodów, nie pracuje i jest całkowicie zależna od osoby B (męża), nie będzie mogła dalej pomagać osobie C (siostrze). W takiej sytuacji osoba B zarzeka, że osoba C bez zasiłku z MOPS umrze, bo nie ma dochodów, siostra (A) jej nie pomoże, bo sama nie pracuje i nie ma dochodów, ponadto osoba C nie ma dzieci, nie ma innych osób, które mogłyby jej pomóc, a osoba B chociaż pracuje i zarabia, nie przeznaczy na osobę C żadnych pieniędzy ani nie udzieli żadnej pomocy. W takiej sytuacji osoba C może umrzeć z powodu braku pieniędzy na zakup leków lub z głodu.
Czy można uznać, że osoba C prowadzi samodzielne gospodarstwo domowe i przyznać jej zasiłek okresowy, uznając pomoc siostry (A) za mającą charakter tymczasowy?
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, 10:19 przez heiland, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem nazwę tematu na taką która bardziej świadczy o treści postu.
pati2


Napisano: 24 paź 2016, 20:10

jeśli są znamiona osobnego gospodarowania - to tak
fela12

Napisano: 25 paź 2016, 9:56

Tak opisałaś sytuację masło maślane osoba B osoba C a nie łatwiej i prościej byłoby opisać np.ze jest osoba bez dochodu mieszkająca itd.
Czytając pogubiłam się która jest bez dochodu i która umrze B czy C jak nie otrzyma wsparcia.
Iga2

Napisano: 28 paź 2016, 10:08

To dochody 6-osobowej rodziny i wszyscy wchodzą w skład tej rodziny.
Klops

Napisano: 28 paź 2016, 11:33

Ja tam rozumiem A,B i C. Możesz im udawadniać wspólne gospodarstwo do końca świata, ale jak osobie C " coś się stanie" to Cię wszyscy zjedzą a media pomogą. Ja bym dała i dalej obserwowała co się w rodzinie dzieje. Weź wszystko na piśmie od szwagra i siostry o " niepomaganiu" i działaj dla dobra klienta.
izis

Napisano: 28 paź 2016, 15:01

Ja pier............dole nie szkoda ci było czsu. Ale masz fantazję i zdrowie :evil:
wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x