Ustawa dla pracowników socjalnych - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 24 mar 2018, 23:15

Zmiany w zawodzie pracownika socjalnego!

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej przekazała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt zmian w ustawie o pomocy społecznej w zakresie obowiązków i uprawnień zawodowych pracowników socjalnych.

Od bardzo wielu lat środowisko pracowników socjalnych w Polsce zabiega o dobrą ustawę o zawodzie pracownika socjalnego, jeden z projektów tej ustawy został nawet skierowany pod obrady Sejmu RP.

W ustawie o pomocy społecznej jest katalog zapisów na temat zawodu pracownika socjalnego: kwalifikacje do wykonywania zawodu, obowiązki, uprawnienia... najwyższy czas na to, żeby dokonać rewizji, aktualizacji zapisów na temat zawodu pracownika socjalnego. Zadań, obowiązków wziąż przybywa... dodatek 250 PLN (brutto) od wielu lat w tej samej wysokości?

Więcej na ten temat:

Ustawa dla pracowników socjalnych

http://federacja-socjalnych.pl/index.ph ... socjalnych
Ernesto
Stażysta
Posty: 105
Od: 09 lis 2017, 0:23
Zajmuję się: pracownik socjalny


Napisano: 27 mar 2018, 17:58

niezłe, popieram. ciekawi mnie tylko jaka będzie reakcja decydentów. żyjemy w kraju w którym ustawy uchwala się niekiedy w nocy na sejmowym korytarzu, albo przeprowadza konsultacje społeczne o których nikt nie wie :lol:
powiem szczerze, że nie miałbym nic przeciwko gdyby proponowane zmiany zostały przyjęte w proponowanym kształcie chociażby w najbliższą noc na sejmowym korytarzu :mrgreen: ale jak sądzę pewnie niewiele z tego wyjdzie bo jak wiadomo kiedy w grę wchodzi kasssa to wiadomo, że nie wiadomo o co chodzi
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 107
Od: 14 sie 2017, 11:45
Zajmuję się: kiedyś w pomocy teraz w szkoleniach
Lokalizacja: pomorskie

Napisano: 27 mar 2018, 20:08

Informacja na dziś

Wiem, że ten dokument/lista postulatów środowiska pracowników socjalnych, zyskał pozytywną rekomendację Rady Pomocy Społecznej. Jakie będą dalsze jego losy? Uważam, że ważne w tej sprawie będą rozmaite działania grupy zawodowej pracowników socjalnych w Polsce, zaczynając od komentarzy na ten temat w tym miejscu, poprzez akcje typu „poinformuj posła” oraz inne ogólnopolskie akcje wspierające tę sprawę.
Ernesto
Stażysta
Posty: 105
Od: 09 lis 2017, 0:23
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 27 mar 2018, 21:15

Odchodzę na emeryturę bo już dawno osiągnęłam wiek emerytalny i jestem pewna że przez najbliższe 10 lat będzie się dalej pałować ustawa dotycząca naszego zawodu
Wredniocha
Referent
Posty: 455
Od: 17 gru 2016, 14:13
Zajmuję się: Innymi

Napisano: 28 mar 2018, 18:53

Ta inicjatywa nie dotyczy Ustawy o zawodzie pracownika socjalnego i samorządzie zawodowym pracowników socjalnych... jej pomysłodawcy pragną znowelizować katalog zapisów dot. pracowników socjalnych, ich obowiązków oraz uprawnień zapisanych w ustawie o pomocy społecznej.
Ernesto
Stażysta
Posty: 105
Od: 09 lis 2017, 0:23
Zajmuję się: pracownik socjalny


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x