Ustawa dotycząca opiekunów niepełnosprawnych - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 26 sty 2015, 11:26

W przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy projekt?w zasadzie ostateczna ustawa dla opiekunów osób niepełnosprawnych.Najbardziej zaskoczy część opiekunów dzieci.Zajmujących się dorosłymi niepełnosprawnymi również czekają niekorzystne zmiany.Coś więcej napiszę za parę dni.
gumiś


Napisano: 26 sty 2015, 11:38

gumiś pisze:W przyszłym tygodniu światło dzienne ujrzy projekt?w zasadzie ostateczna ustawa dla opiekunów osób niepełnosprawnych.Najbardziej zaskoczy część opiekunów dzieci.Zajmujących się dorosłymi niepełnosprawnymi również czekają niekorzystne zmiany.Coś więcej napiszę za parę dni.
A niby jakie niekorzystne zmiany.Prawa nabyte mają zostać zachowane.
ŻANETA

Napisano: 26 sty 2015, 12:11

Mają być zachowane tylko pytanie jak długo? Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 05.12.2013 stwierdził, że nie są one absolutne i przy dłuższym okresie przejściowym można ich pozbawić :oops: .Teraz tak właśnie mogą zrobić.
mam już dośc

Napisano: 26 sty 2015, 16:34

Gumiś przepowiada niekorzystne zmiany dla opiekunów - czyli czytaj mniej będzie środków, mniej zasiłków dla opiekunów czyli mniej będzie potrzebnych opiekunów a co za tym idzie mniej będzie osób niepełnosprawnych wymagających takiej opieki - jak nic wymyślili lek na niepełnosprawność.
wwo

Napisano: 27 sty 2015, 11:30

Cóż za tajemna wiedze ma gumiś na temat nowelizacji, żeby wiedzieć jaki będzie projekt wystarczy przeczytać wyrok TK z 21 października 2014 r. w nim TK wskazał jak wół jak mają wyglądać kryteria przyznawania świadczeń dla opiekunów.
Czytajcie wiec to co jest napisane i powszechnie znane a nie sensacji szukacie.
magdii

Napisano: 27 sty 2015, 11:35

wwo pisze:Gumiś przepowiada niekorzystne zmiany dla opiekunów - czyli czytaj mniej będzie środków, mniej zasiłków dla opiekunów czyli mniej będzie potrzebnych opiekunów a co za tym idzie mniej będzie osób niepełnosprawnych wymagających takiej opieki - jak nic wymyślili lek na niepełnosprawność.
Cudowne lekarstwo nazywa się skala niesamodzielności i będzie dotyczyć wszystkich z wyjątkiem dzieci, nieistotne jest czy posiadają bezterminowe orzeczenia o niepełnosprawności.Prawa nabyte no cóż.......-TK w jednym z orzeczeń podkreślił, że zasada ochrony praw nabytych chroni wyłącznie oczekiwania uzasadnione i RACJONALNE.Ten sam trybunał w wyroku z dnia 05.12.2014r stwierdził ,że podział ze względu na wiek powstania niepełnosprawności nie ma RACJONALNYCH podstaw.A więc opiekunowie liczcie się z utratą praw nabytych.
Gość

Napisano: 27 sty 2015, 15:25

Skoro cudownego leku nie wynaleziono, to jak można zakładać, że zmniejszy się liczba opiekunów a co za tym idzie i niepełnosprawnych, przecież te osoby niepełnosprawne nadal będą żyć i potrzebować opieki, ustawa tego nie zmieni i nawet jeśli wprowadzą orzeczenie poprzez skalowanie - to Ci niepełnosprawni nadal tej opieki będą potrzebować. Przecież i teraz świadczenia opiekuńcze są przyznawane na podstawie orzeczeń a orzeczenia nie są brane z księżyca, tylko i teraz są wydawane przez komisje.
Trudno mi zrozumieć dlaczego niektóre wypowiedzi są takie z przekąsem, tak jakby już dla niepełnosprawnym i ich opiekunów nic nie było - to cóż te najsłabsze grupy chce się pozostawić bez wsparcia. Przecież żyjemy XXI wieku, jesteśmy europejskim krajem i cóż w każdym innym kraju nalężącym do UE ciągle są zmieniane przepisy i wprowadzany jest niepokój w życie w tych najsłabszych. Schowanie problemu i udawanie, że go nie ma nic nie załatwia.
wwo


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x