utrata dochodu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 24 maja 2024, 8:06

Proszę o pomoc, klient złożył podanie do ops w maju, został zwolniony z pracy z dniem 8 maja, jakie dochody brać?
Gopas77
Praktykant
Posty: 16
Od: 12 maja 2023, 8:15
Zajmuję się: PS

Napisano: 24 maja 2024, 8:30

Z kwietnia
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1755
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 24 maja 2024, 11:02

Ten z Łopieki pisze:
24 maja 2024, 8:30
Z kwietnia
A w tym przypadku nie ma zastosowania art. 8 ust. 3 uops dochód ... lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania...?
MonkaBiedronka
Stażysta
Posty: 121
Od: 02 mar 2023, 9:36
Zajmuję się: KDR,DM,BŻ,CP,DG,PS

Napisano: 24 maja 2024, 11:04

Liczy się dochód do "ręki". W maju pewnie coś jeszcze mu skapnie z wypłaty.
hek
Starszy referent
Posty: 519
Od: 13 maja 2019, 19:45
Zajmuję się: PS

Napisano: 24 maja 2024, 11:17

jeżeli wypłata za maj nastąpiła w maju to bierzemy dochód za MAJ, miałby tu zastosowanie właśnie art. 8 ust. 3 uops dochód ... lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.
andzia2017
Referent
Posty: 492
Od: 11 kwie 2017, 15:04
Zajmuję się: PS, ŚW, FA

Napisano: 24 maja 2024, 11:56

MonkaBiedronka pisze:
24 maja 2024, 11:02
A w tym przypadku nie ma zastosowania art. 8 ust. 3 uops dochód ... lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania...?
Ależ ma tu zastosowanie art. 8 ust. 3 uops ;) i interpretacja tego przepisu wygląda tak, że jeżeli kwiecień nie był ostatnim miesiącem, w którym wnioskodawca uzyskiwał dochód, to nie ma utraty.
andzia2017 pisze:jeżeli wypłata za maj nastąpiła w maju to bierzemy dochód za MAJ, miałby tu zastosowanie właśnie art. 8 ust. 3 uops dochód ... lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.
Jeżeli wypłata za maj nastąpiła w maju to bierzemy dochód za KWIECIEŃ.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1755
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 24 maja 2024, 12:07

Co więcej - za te 8 dni maja klient może otrzymać wynagrodzenie nawet w czerwcu.
Najważniejsze jest więc ustalić realnie otrzymane przez niego wynagrodzenie (nie za jaki okres, tylko konkretnie którego dnia).
doris89
Stażysta
Posty: 63
Od: 14 sie 2019, 9:05
Zajmuję się: pracownik działu pomocy środowiskowej

Napisano: 24 maja 2024, 12:12

Ten z Łopieki - nie zgadzam sie z Tobą.
andzia2017
Referent
Posty: 492
Od: 11 kwie 2017, 15:04
Zajmuję się: PS, ŚW, FA

Napisano: 24 maja 2024, 12:21

andzia2017 pisze:
24 maja 2024, 12:12
Ten z Łopieki - nie zgadzam sie z Tobą.
Rozumiem. Nie musisz się ze mną zgadzać, masz wybór. Natomiast - mimo wszystko - odsyłam do bogatej w tym zakresie literatury i orzecznictwa.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1755
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x