utrata tutułu prawnego - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
Deputat węglowy zaświadczenie o dochodach Emerytura w marcu Potrącenie nadpłaty świadczenia uzupełniającego proszę sprawdzcie Śmierć zarządcy co dalej?

Napisano: 22 kwie 2015, 14:40

Witam, mam Panią pobbierającą DM od niepamiętnych czasów (chyba od początku ich istnienia). Kiedyś mieszknie należało do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, później Pani wykupiła je na własność i przez cały czas pobierała DM. Dziś pani jest już w podeszłym wieku. Ale do rzeczy.... Dziś wyszło na jaw że w 2008r. Pani sprzedała mieszkanie, ale mieszka w nim i opłaca rachunki. Cały czas bierze DM, zarządca nieruchomości na wniosku zaznacza `własność innego lokalu mieszaniowego'' przychodzi nowa właścicielka i chce zaświadczenie ile dodatku wypłacamy. Dodam że jest to jakaś baaaardzo daleka rodzina. W akcie notarialnym nie ma nic o służebności czy dożywociu. Co robić cofnąć dodatek? Żądać zwrotu? Błagam pomóżcie
Elunia

Napisano: 22 kwie 2015, 21:55

Ee... Skoro miała tytuł prawny, mieszkała i ponosiła wydatki, to nie widzę podstaw do awantury, chyba że źle rozumiem sytuację.
Jeśli chodzi o zaświadczenia i informacje, to osoby trzecie, nie występujące we wniosku, odsyłać precz, choćby były z rodziny.
PCW
VIP
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31
Zajmuję się:

Napisano: 23 kwie 2015, 12:59

Chodzi o to że Pani w 2008 sprzedała mieszkanie ale nadal w nim mieszka i ponosi wydatki nie ma jednak od 2008r. Tytułu prawnego. Cały czs otrzymywała Dm.
Elunia

Napisano: 23 kwie 2015, 13:39

Ewidentnie zarządca nie poinformował Cię o zmianie w kwestii tytułu prawnego, bo on o niej wiedział, a Ty, jak oceniam, nie wiedziałaś. W zasadzie to on nawet wprowadził Cię w błąd.
Co dalej? Nie wiem. Nic bym nie robiła z tym, co było w przeszłości natomiast do rozwagi jest to, co w przyszłości - czy pisać "na kolanie" teraz umowę najmu/użyczenia... Trochę fikcja, jakkolwiek nie miało tu miejsca jakieś oszustwo finansowe, bo wnioskodawczyni tam mieszkała i ponosiła koszty. Zabrakło umowy, sporządzonej od razu po zmianie właściciela mieszkania.
A ta właścicielka mieszkania czego chce tak naprawdę? Tak czy siak nie jest stroną, więc można z nią najwyżej sobie porozmawiać.
Krwawa
Podinspektor
Posty: 1662
Od: 09 kwie 2014, 14:46
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x