uzależnienie, problemy psychiczne i ciąża - co robić? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 04 paź 2021, 8:16

Witam,
dostaliśmy donos - kobieta, mieszka w zdewastowanym lokalu, prawdopodobnie uzależniona od alkoholu i narkotyków, psychicznie chora i w ciąży. Ot taki komplet.
Byłem na miejscu - pod wpływem raczej nie była, do mieszkania nie wpuści, rozmawiała dość logicznie (nie mam pewności co do choroby psychicznej), co do ciąży to zaprzecza.

Załatwiłem podstawowe rzeczy tj. ubrania, żywność, poinformowałem o wszystkim co dot. pomocy społecznej, poprosiłem o wizytę w Przychodni i badania dot. ciąży. Zgodziła się na ich wykonanie - jednak to tyle, kontakt na tym się zakończył.

Planuję oficjalnie poinformować Przychodnię (w końcu choroba psychiczna i ciąża to temat medyczny) i Policję oraz zrobić pismo do MKRPA
Co Waszym zdaniem można zrobić w takiej sytuacji? Informować Sąd? Wnosić o kuratora? Tylko hmm... pewności co do choroby i ciąży nie mam więc może to przesada?
Xman
Starszy referent
Posty: 677
Od: 14 gru 2017, 18:33
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 04 paź 2021, 8:40

Instytucja kuratora dla osoby poczętej jest martwa w praktyce sądów, więc nie wiem czy jest sens, nie mając pewności. A kobieta i tak zrobi ze swoim stanem co będzie chciała, kurator dziecka nie pomoże.
Ja bym powiadomiła dzielnicowego, ma większe możliwości rozpytania sąsiadów.
No i dyskretny monitoring. I czekać do ewentualnego rozwiązania.
Ab alio expectes, alteri quod feceris
malinkka
Referent
Posty: 308
Od: 28 gru 2018, 10:20
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x