jeszcze raz DE wypowiedzcie sie proszę

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 lut 2014, 16:18


A jak robicie kiedy ma dodatek mieszkaniowy przyznany do
lutego składa w lutym dwa wnioski na dod. mieszkaniowy i eergetyczny pytanie czy przyznajemy energetyczny tylko na luty czy czekamy az odbierze decyzje o przyznaniu dodatku mieszkaniowego od marca i energetyczny przyznajemy od lutego do kwietnia
~zek


Napisano: 03 lut 2014, 16:23

Jeśli DM rozpatrzyłeś pozytywnie to przyznałabym od lutego do kwietnia
~`Ol

Napisano: 03 lut 2014, 19:56

przyznaję od 1 marca 2014 do 31 sierpnia 2014 oba dodatki,
ale decyzję o DM wydaję chociaż o jedne dzień wcześniej niż decyzję DE

skoro nie ma żadnych wytycznych, to poukładaj to sobie jak najprościej

nie wiem czy czytaliście artykuł w gazecie, w którym ministerstwo wyjaśnia, że celowo nie określano szczegółowej procedury, aby każda gmina mogła sobie technicznie dostosować według własnych potrzeb... hi..

to też czynię...
~gorzatka

Napisano: 04 lut 2014, 13:55

może jeszcze ktoś sie wypowie ?
~zek

Napisano: 04 lut 2014, 15:10

Jeśli wniosek składny w lutym to ja przyznałbym od marca do kwietnia może bo to nowa decyzja. Może ewentualnie składać na podstawie starej decyzji i dostać na luty a potem w marcu jeszcze raz.
~MZ

Napisano: 05 lut 2014, 16:10

A mozna tak? Wniosek zlozony w lutym to chyba w lutym trzeba wydac i za luty zaplacic?
~Julietta

Napisano: 05 lut 2014, 16:28

Julietta a z czego wnioskujesz że składając w lutym od lutego się należy?
nie mogę się doczytać od kiedy faktycznie przysługuje... ale więcaj argumentów znajduję na to by przynać od 1 marca

ale może masz argument który rozwali mój tok rozumowania...


jeżeli chodzi o okres przyznawania DE... też się upierałam że do 30 kwietnia... a jednak zmieniłam zdanie...

~gorzatka

Napisano: 05 lut 2014, 16:53

W ustawie o DM art. 7 ust. 5 wyraźnie jest określony termin od kiedy przysługuje DM.
W ustawie dot. DE nie ma takiego zapisu czyli stosujemy zapisy KPA. Czyli sprawa dotyczy miesiąca w którym składany jest wniosek a nie miesiąc później ani miesiąc wcześniej.
~Fantomas

Napisano: 06 lut 2014, 10:05

Fantomasie, a jak zinterpretujesz zapis, że mamy wypłacić do 10-go każdego miesiąca z góry. To jest w ustawie. Jak wniosek wpłynie 15-go lutego to co? Najpierw ustawa a potem KPA. Ten zapis sugeruje, powtarzam sugeruje, że przyznajemy od nastepnego miesiaca. Wyjątek to styczen.
~ifka

Napisano: 06 lut 2014, 10:38

ifka ja tego zapisu tak nie interpretuje. Przecież tu mowa jest tylko o dacie wypłaty. To nie ma nic wspólnego z tym od kiedy obowiązuje decyzja.
Jak wniosek wpłynie 15 lutego to przecież wiadomo że nie możesz wypłacić w lutym bo już wypłata była. Mimo że nie możesz już wypłacić, to osobie należy się za luty. Za luty otrzymuje oczywiście w miesiącu kolejnym.
Ja tak robię.
~Fantomas

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]