DODATEK ENERGETYCZNY

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 15 kwie 2014, 13:05

Proszę o wypowiedź w następującej sprawie : Jeżeli wnioskodawca złożył wniosek o dodatek mieszkaniowy w kwietniu br i jednocześnie wniosek o dodatek energetyczny - mam pytanie - czy decyzję w sprawie dodatku energetycznego można wydać dopiero po 14 dniach tj od uprawomocnienia się decyzji w sprawie przyznania dodatku mieszkaniowego ? Pozdrawiam :)
SOPHIE

Napisano: 16 kwie 2014, 10:12

Witam - proszę o podpowiedź - nikt nie ma zdania na ten temat ? :o
SOPHIE

Napisano: 16 kwie 2014, 12:59

zgodnie z kpa na wydanie decyzji jest 1 miesiacv
zosiaa

Napisano: 16 kwie 2014, 14:10

Nasze decyzje na DM zawierają w podstawie prawnej art. 7 ust. 8 ustawy o dodatkach mieszkaniowych czyli "Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wypłaty dodatku...". Nie trzeba więc czekać 14 dni. Można też w podstawie prawnej umieścić art 108 Kpa czyli rygor natychmiastowej wykonalności. Działa tak samo jak art. 7 ust 8 z DM czyli też nie trzeba czekać 14 dni. Art 108 Kpa stosuję przy decyzjach dot. DE. Oczywiście mówimy tu o decyzjach przyznających.
domino

Napisano: 16 kwie 2014, 14:15

jeszcze jedno, jeśli zastosujemy przy decyzji przyznającej DM art. 7 ust. 8 ustawy lub art 108 Kpa to decyzję w sprawie DE możemy wydać zaraz po doręczeniu decyzji w sprawie DM (musi być skutecznie doręczona więc najlepiej odebrana osobiście przez klienta, z popisem i datą odebrania). Odebrał DM we wtorek, podpisał, jest data czyli jest doręczona i można zrobić DE.
domino

Napisano: 16 kwie 2014, 15:03

Bardzo dziękuję za fachową wypowiedź - widzę, że mam przyjemność z radcą prawnym :D Serdecznie pozdrawiam
SOPHIE

Napisano: 23 kwie 2014, 22:48

no i nastał dzień ogłoszenia wysokości dodatków energetycznych, a kwota podwyżki o całe 0,00 zł hi! cieszy mnie to niezmiernie... już dawno żadne zero mnie tak nie cieszyło..
GORZATKA
GORZATKA
Referent
Od: 12 sie 2004, 0:26
kujawsko - pomorskie, Polska

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]